Eredivisie: Ajax Amsterdam wygrał 4:1 w Rotterdamie

Ajax Amsterdam odniósł trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu, tym razem na wyjeździe ze Spartą Rotterdam 4:1. Jak podsumował to spotkanie komentator Polsatu Sport Cezary Kowalski, to był mecz do jednej bramki.

Sparta Rotterdam do tej pory spisywała się zaskakująco dobrze. W czterech meczach w Eredivisie wywalczyła osiem punktów, między innymi remisując na wyjeździe z Feyenoordem Rotterdam 2:2. W piątej kolejce przyszła pierwsza porażka.

Goście otworzyli wynik w 25. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Quincy Promes. Asystą zaliczył Lisandro Martinez, który wykazał się kapitalnym przeglądem pola i posłał piłkę za plecy obrońców. Dla reprezentanta Holandii była to pierwsza bramka w barwach Ajaksu Amsterdam. Kilka minut później po podaniu Dusana Tadicia na 2:0 dla przyjezdnych podwyższył niepilnowany Hakim Ziyech, posyłając piłkę do pustej bramki.

Już po przerwie kibice obejrzeli kolejne gole. W 58. minucie Tadić wykorzystał rzut karny podyktowany po zagraniu ręką przez jednego z obrońców. Sto dwadzieścia sekund później Serb dośrodkował w pole karne w kierunku Ziyecha, który pokonał bramkarza strzałem z woleja.

Gospodarze postarali się o honorowe trafienie. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry piłkę do bramki Ajaksu Amsterdam skierował Ibrahim Dervisoglu.

Sparta Rotterdam - Ajax Amsterdam 1:4 (0:2)

Bramki: Ibrahim Dervisoglu 75 - Quincy Promes 25, Hakim Ziyech 31, 60, Dusan Tadić 58 (k)