Gola dającego Stali pozycję lidera zdobył w 25. minucie Bartosz Nowak. Mielczanie, którzy już w poprzednim sezonie byli blisko awansu do ekstraklasy (zajęli ostatecznie trzecie miejsce), teraz są na dobrej drodze, aby wreszcie do niej wrócić. Ostatni raz występowali na najwyższym poziomie rozgrywek w sezonie 1995/96.

 

Po siedmiu kolejkach mają 16 punktów i o trzy wyprzedzają Miedź oraz Wartę Poznań. Legniczanie również w niedzielę wygrali u siebie z dobrze spisującymi się w tym sezonie, piątymi obecnie Wigrami 2:1.

 

Gole dla gospodarzy strzelili sprowadzony kilka dni wcześniej z Olimpii Grudziądz Jakub Łukowski oraz Patryk Makuch. Goście odpowiedzieli tylko w doliczonym czasie, gdy do siatki trafił Cezary Sauczek.

 

Jednym z wydarzeń niedzieli było pierwsze w sezonie zwycięstwo Chrobrego. Piłkarze z Głogowa wygrali na wyjeździe z beniaminkiem GKS Bełchatów 2:1 i z dorobkiem czterech punktów awansowali na przedostatnie miejsce, spychając na ostatnie Odrę Opole (2 pkt).

 

Prowadząca przed tą kolejką w tabeli Warta już w sobotę przegrała na wyjeździe z beniaminkiem Olimpią Grudziądz 1:2.

 

Do meczu z poznańskim zespołem Olimpia przystąpiła już bez trenera Mariusza Pawlaka. Szkoleniowiec, który wprowadził zespół z Grudziądza do 1. ligi, został kilka dni temu zwolniony. Obecnie drużynę prowadzi tymczasowo duet Robert Wójcik i Maciej Patyk.

 

Na dodatek z klubu w ostatnich dniach odeszło dwóch czołowych piłkarzy - Tiago Alves wzmocnił Piasta Gliwice, a wspomniany Łukowski trafił do Miedzi. Mimo tego beniaminek sprawił w sobotę niespodziankę, wygrywając 2:1. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył reprezentant Afganistanu Omran Haydary, który z sześcioma golami prowadzi w klasyfikacji strzelców 1. ligi.

 

WYNIKI I TABELA FORTUNA 1 LIGI