ME siatkarek 2019: Niemki wygrały ze Słowenią

W meczu 1/8 finału mistrzostw Europy siatkarki reprezentacji Niemiec wygrały w Łodzi ze Słowenią 3:0. W ćwierćfinale podopieczne trenera Felixa Koslowskiego zmierzą się ze zwycięzcą spotkania Polska – Hiszpania.

Premierowa partia miała wyrównany przebieg. Jeszcze do stanu 21:20 Słowenki utrzymywały punktowy kontakt z przeciwniczkami. Kluczowe piłki wygrały jednak bardziej doświadczone Niemki. Louisa Lippmann wywalczyła piłkę setową, a w kolejnej akcji Jennifer Geerties przełamała blok rywalek i zamknęła tę część meczu (25:21). Siatkarki trenera Koslowskiego miały wyraźną przewagę w ataku i punktowych blokach (6–1).

Drugiego seta efektownie rozpoczęły Niemki (6:0, 11:4), które wzmocniły zagrywkę. W dalszej części seta siatkarki ze Słowenii były w stanie zmniejszyć dystans jedynie do czterech oczek (11:7, 16:12). Popełniały jednak sporo błędów (dziewięć straconych punktów w całym secie) i nie zdołały wykorzystać chwil dekoncentracji rywalek, które w końcówce całkowicie już dominowały na parkiecie. Pewnie zmierzały do zwycięstwa, które przypieczętował atak Geerties (25:15).

W trzeciej odsłonie, mimo słabszego początku (1:3), inicjatywa znów należała do Niemek (8:5, 14:11, 18:13). Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego nie rezygnowały; zmniejszyły straty, a po asie serwisowym Darii Erzen było 18:16. Końcówka znów jednak należała do Niemek. Po ataku Camilli Weitzel miały piłkę meczową, a podwójnym blokiem w kolejnej akcji zakończyły to spotkanie (25:20).

Najwięcej punktów: Jennifer Geerties (15), Louisa Lippmann (15) – Niemcy; Daria Erzen (12) – Słowenia. Niemki lepiej punktowały we wszystkich elementach. Warto zwrócić uwagę na statystykę punktowych bloków (14–6).

Niemcy – Słowenia 3:0 (25:21, 25:15, 25:20)

Niemcy: Denise Hanke, Jana Franziska Poll, Jennifer Geerties, Louisa Lippmann, Marie Schoelzel, Camilla Weitzel – Anna Pogany (libero) oraz Pia Kastner, Kimberly Drewniok, Linda Bock (libero). Trener: Felix Koslowski.
Słowenia: Tina Grudina, Iza Mlakar, Sara Najdic, Lana Scuka, Sasa Planinsec, Monika Potokar – Leja Janeżić (libero) oraz Eva Mori, Ana Marija Vovk, Veronika Mikl (libero), Eva Zatkovic, Daria Erzen, Zana Zdovc Sporer. Trener: Alessandro Chiappini.