ME siatkarek 2019: Wyniki meczów 1/8 finału. Hitowe starcie w ćwierćfinale

W niedzielę rozegrane zostały mecze pierwszej fazy play-off mistrzostw Europy siatkarek. W łódzkiej Atlas Arenie Polki wygrały z Hiszpankami 3:0, a w ćwierćfinale zmierzą się z Niemkami. Już na etapie 1/4 finału dojdzie do hitowego starcia Rosja – Włochy. Sprawdź wyniki meczów 1/8 finału i pary ćwierćfinałowe ME siatkarek.

[Serbia – Rumunia 3:0] Pierwszym ćwierćfinalistą ME 2019 zostały reprezentantki Serbii, które w Ankarze uporały się w trzech setach z reprezentacją Rumunii. Obrończynie tytuły pewnie wygrały dwie pierwsze odsłony, a w trzeciej – nieco bardziej wyrównanej (25:23) – przypieczętowały awans do ćwierćfinału. W ekipie zwyciężczyń najlepiej punktowały Brankica Mihajlović i Mina Popović – po 11 oczek.

[Rosja – Belgia 3:1] Awans wywalczyły też reprezentantki Rosji, które pokonały w Bratysławie Belgię 3:1. Siatkarki Sbornej przeważały w dwóch pierwszych odsłonach, świetnie prezentując się w polu zagrywki. Drugą partię wygrały aż 25:14. W trzeciej jednak niespodziewanie górą były Belgijki. Udało się im przedłużyć mecz, ale w czwartej partii nie zdołały doprowadzić do tie-breaka. Rosja wygrała 25:22 i w ten sposób pogromczynie Polek znalazły się za burtą turnieju. Natalja Gonczarowa wywalczyła w tym meczu aż 30 punktów (51% skuteczności w ataku).

[Holandia – Grecja 3:0] W Budapeszcie Holenderki pewnie pokonały 3:0 Grecję. Najbardziej wyrównany był set numer dwa (25:23), dla odmiany w trzeciej odsłonie Pomarańczowe wygrały gładko – 25:12. Najwięcej punktów wywalczyła Anne Buijs (14). Siatkarki reprezentacji Holandii wygrały na tym turnieju szósty mecz bez straty seta!

[Niemcy – Słowenia 3:0] Jedynie w pierwszym secie siatkarki Słowenii zdołały nawiązać wyrównaną walkę z Niemkami. W dwóch kolejnych podopieczne trenera Felixa Koslowskiego dominowały na parkiecie. Skutecznie grały Jennifer Geerties i Louisa Lippmann (po 15 punktów), a niemieckie siatkarki zanotowały aż 14 punktowych bloków w trzech odsłonach.

[Włochy – Słowacja 3:0] W Bratysławie siatkarki Italii nie pozwoliły współgospodyniom turnieju ugrać nawet seta. Najwięcej punktów uzyskały Paola Egonu (17) i Indre Sorokaite (16). Zwycięstwo podopiecznych trenera Davide Mazzantiego oznacza, że już w ćwierćfinale dojdzie w Łodzi do szlagierowej konfrontacji Rosja – Włochy.

[Azerbejdżan – Bułgaria 0:3] Reprezentacja Bułgarii rozpoczęła turniej od trzech porażek (w tym sensacyjnego 2:3 z Francją), a mimo to zdołała awansować do ćwierćfinału! W 1/8 finału Bułgarki pewnie ograły w Budapeszcie Azerbejdżan. W dwóch pierwszych odsłonach ich przewaga nie podlegała dyskusji. Wyrównaną walkę oglądaliśmy jedynie w trzecim, kończącym mecz secie.

[Turcja – Chorwacja 3:2] Reprezentacja Chorwacja była blisko sprawienia ogromnej sensacji. Turczynki, które będą gospodyniami meczów o medale tegorocznych ME, wygrały dopiero po tie-breaku. W trzecim secie przegrały 31:33 i było 1:2. Zdołały jednak wyrównać stan meczu. Piątą partię rozpoczęły od prowadzenia 6:0, ale przeciwniczki zdołały doprowadzić do rywalizacji na przewagi. Turczynki wygrały tę wojnę nerwów 16:14 i po ciężkiej walce uzyskały awans do czołowej ósemki turnieju. Najlepiej punktującą zawodniczką meczu była Chorwatka Samanta Fabris, która wywalczyła aż 39 oczek!

[Polska – Hiszpania 3:0] Stawkę ćwierćfinalistek uzupełniły reprezentantki Polski, które w Łodzi pewnie pokonały w trzech setach Hiszpanię. Najwięcej emocji przyniosła druga odsłona, w której biało-czerwone długo goniły wynik, ale w końcówce opanowały sytuację i wygrały. W pozostałych setach również potwierdziły rolę faworytek – w żadnej z odsłon rywalki nie zdołały przebrnąć bariery dwudziestu punktów.

Wyniki meczów 1/8 finału ME siatkarek 2019:

2019-09-01: Rosja – Belgia 3:1 (25:22, 25:14, 21:25, 25:22)
2019-09-01: Serbia – Rumunia 3:0 (25:20, 25:17, 25:23)
2019-09-01: Holandia – Grecja 3:0 (25:21, 25:23, 25:12)
2019-09-01: Niemcy – Słowenia 3:0 (25:21, 25:15, 25:20)
2019-09-01: Włochy – Słowacja 3:0 (25:20, 25:23, 25:20)
2019-09-01: Turcja – Chorwacja 3:2 (26:24, 18:25, 31:33, 25:22, 16:14)
2019-09-01: Azerbejdżan – Bułgaria 0:3 (12:25, 16:25, 23:25)
2019-09-01: Polska – Hiszpania 3:0 (25:20, 25:20, 25:19)

Pary ćwierćfinałowe:

2019-09-04: Serbia – Bułgaria (Ankara)

2019-09-04: Turcja – Holandia (Ankara)

2019-09-04: Włochy – Rosja (Łódź)
2019-09-04: Polska – Niemcy (Łódź).

W środę 4 września osiem czołowych ekip turnieju będzie rywalizować w ćwierćfinałach. Mecze decydujące o medalach ME 2019 zostaną rozegrane w Ankarze 7 i 8 września.