MŚ w wioślarstwie: Brązowy medal Ziętarskiego i Biskupa!

Inne
MŚ w wioślarstwie: Brązowy medal Ziętarskiego i Biskupa!
fot. PAP

Rywalizujący w dwójce podwójnej Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup zdobyli w Linzu brązowy medal mistrzostw świata. To ich drugi wspólny sukces w imprezie tej rangi - przed dwoma laty w Sarasocie zajęli drugie miejsce.

Od startu szybkie tempo narzucili Chińczycy, którym Polacy próbowali dotrzymać kroku. Przez ponad połowę dystansu to się udawało, ale Azjaci w końcu zdystansowali biało-czerwonych. Wyprzedzili ich także Irlandczycy, którzy w końcówce przypuścili atak na liderów, lecz ostatecznie nie zdołali ich dogonić.

 

To czwarty krążek biało-czerwonych w austriackich regatach. W sobotę na najwyższym stopniu podium stanęła czwórka bez sternika, a srebrne medale wywalczyły obie czwórki podwójne.

 

O rozczarowaniu może mówić Natan Węgrzycki-Szymczyk, który startował w niedzielę w finale B jedynek. Zajął czwarte miejsce i stracił niespełna półtorej sekundy do sklasyfikowanego tuż przed nim Włocha Simone Martiniego. Pierwsza trójka tego wyścigu zapewniła sobie kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio.

 

W regatach w Linzu miejsce w Japonii wywalczyło sześć polskich osad. Oprócz wszystkich medalistów są to również: męska dwójka podwójna wagi lekkiej oraz czwórka bez sterniczki.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze