Pierwszy zagraniczny transfer legendarnego libero! Opuścił Brazylię po 25 latach

Siatkówka
Pierwszy zagraniczny transfer legendarnego libero! Opuścił Brazylię po 25 latach
fot. CyfraSport
Serginho (z lewej) był przez wiele lat kluczową postacią Sada Cruzeiro. Na zdjęciu celebruje zdobyty punkt razem z Taylorem Sanderem na KMŚ 2018.

41-letni już Serginho (Sergio Nogueira) ma za sobą bardzo bogatą karierę klubową, w ramach której zdobył dziewięć tytułów mistrzowskich w Brazylii oraz trzy Klubowe Mistrzostwa Świata. Teraz czeka go pierwsza zagraniczna przygoda: zagra w Czechach!

Problemem Sergio Nogueiry zawsze była osoba... Serginho (Sergio Santosa), a więc jego vis a vis w reprezentacji Brazylii. To właśnie Santos był przez lata kojarzony z kadrą i zdobywał z nią dwa mistrzostwa olimpijskie - wniósł też rangę swojej pozycji na zupełnie inny poziom, często imponując widowiskowymi wystawami czy obronami.
 
Znajdujący się nieco w cieniu Nogueira zdobywał laury na krajowym podwórku klubowym. Karierę zaczynał już w 1993 roku, broniąc barw Minas Tenis Clube i z małą przerwą grał w tym klubie aż do 2010 roku. Wówczas przeniósł się do Sada Cruzeiro, z którym zdobył sześć tytułów mistrzowskich. Łącznie uzbierał ich w Brazylii aż dziewięć.
 
Grając w Sada zdobywał trzy złote medale KMŚ, czterokrotnie był wybierany najlepszym libero turnieju.
 
Sada zdecydowała się nie przedłużać kontraktu z 41-latkiem, który u schyłku kariery zasmakuje siatkówki europejskiej. Takiego kierunku nikt nie mógł się spodziewać: Brazylijczyk zagra w beniaminku ligi czeskiej, Black Volley Beskydy!
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze