El. ME kobiet: Mecz Czechy – Polska za rok

Piłka nożna
El. ME kobiet: Mecz Czechy – Polska za rok
fot. PAP

Z powodu zatrucia pokarmowego czeskich piłkarek nożnych odwołany został zaplanowany na wtorek w miejscowości Uherske Hradiste mecz z Polską w ramach kwalifikacji mistrzostw Europy 2021. Spotkanie zostanie rozegrane we wrześniu 2020.

Decyzję w sprawie odwołania meczu podjął delegat UEFA. Polki w poniedziałek rano zakończyły zgrupowanie w Żywcu i pojechały do Czech.

 

„Żyliśmy tym meczem pół roku, nastawialiśmy się na niego. Dziewczyny były dobrze przygotowane fizycznie i mentalnie. Kiedy po rozruchu dowiedziały się o decyzji UEFA – nie dowierzały. To było jak grom z jasnego nieba. Teraz naszym najważniejszym będzie najbliższy listopadowy mecz z Hiszpanią” – powiedział PAP trener Polek Miłosz Stępiński.

 

Czeszki zaczęły kwalifikacje od wyjazdowej wygranej z Mołdawią 7:0. Oprócz tych zespołów Polki w grupie eliminacyjnej zmierzą się jeszcze z Hiszpanią i Azerbejdżanem.

 

Biało-czerwone w ramach przygotowań do eliminacji w marcu wystąpiły w turnieju Algarve Cup w Portugalii, gdzie pokonały Hiszpanię 3:0, mistrza Europy Holandię 1:0, a w finale uległy Norwegii 0:3. Później w kwietniu w Lublinie zespół trenera Stępińskiego zremisował z Włoszkami 1:1, a w Helsinkach przegrał z Finlandią 0:1.

 

Ostatnim sprawdzianem był czerwcowy wyjazdowy mecz ze Słowacją, przegrany 0:1. W tym spotkaniu biało-czerwone zagrały w krajowym składzie.

 

W eliminacjach ME wystąpi 47 zespołów. Debiutantami są Cypr i Kosowo.

 

Zwycięzcy grup i trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc awansują do finałów bezpośrednio. Pozostałe sześć zespołów z drugich pozycji zagra w barażach o trzy ostatnie przepustki do mistrzostw Europy. Stawkę 16 finalistów uzupełni gospodarz Anglia.

 

Terminarz reprezentacji Polski kobiet w eliminacjach Euro 2021:
  
  12 listopada 2019: Polska – Hiszpania
  7 marca 2020: Polska – Mołdawia 
  11 marca 2020: Azerbejdżan – Polska 
  10 kwietnia 2020: Polska – Azerbejdżan 
  14 kwietnia 2020: Mołdawia – Polska 
  9 czerwca 2020: Hiszpania – Polska 
  22 września 2020: Polska - Czechy
   wrzesień 2020: Czechy – Polska 
MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze