Grali kadrowicze Brzęczka: Gole Grosickiego i Lewandowskiego

Kamil Grosicki i Robert Lewandowski - powołani do piłkarskiej reprezentacji Polski na najbliższe mecze eliminacji mistrzostw Europy ze Słowenią (6 września) i Austrią (9 września) - strzelili w weekend po jednym golu dla swoich drużyn ligowych.

Skrzydłowy Hull City trafił do siatki w zremisowanym 1:1 meczu zaplecza angielskiej ekstraklasy z Millwall FC (bramkarzem tego zespołu jest Bartosz Białkowski), natomiast Lewandowski - również w sobotę - zdobył bramkę dla Bayernu Monachium w zwycięskim 6:1 spotkaniu z FSV Mainz.

Kapitan reprezentacji Polski imponuje formą w tym sezonie - prowadzi w klasyfikacji strzelców niemieckiej ekstraklasy z dorobkiem sześciu goli. Zgrupowanie Biało-Czerwonych rozpoczęło się w niedzielę w Warszawie, ale piłkarze mają czas na zbiórkę do poniedziałku.

W czwartek kadrowicze polecą do Lublany. Powrót do Polski przewidziany jest bezpośrednio po meczu ze Słowenią 6 września. Kolejne dwa dni selekcjoner Jerzy Brzęczek i jego podopieczni spędzą na przygotowaniach do spotkania z Austrią na PGE Narodowym w Warszawie.

W najbliższych meczach nie wystąpi Arkadiusz Milik. Napastnik Napoli zmaga się z kontuzją. Po czterech kolejkach Polska prowadzi w grupie G z kompletem zwycięstw i pięcioma punktami przewagi nad wiceliderem - Izraelem. Trzecia Austria ma sześć punktów, a czwarta Słowenia - pięć.

Klubowe występy kadrowiczów powołanych na mecze el. ME 2020 ze Słowenią i Austrią:

Bramkarze:
      Łukasz Fabiański (West Ham United) - 90 minut w meczu z Norwich City (2:0)
      Łukasz Skorupski (Bologna FC) - 90 minut w meczu ze SPAL Ferrara (1:0)
      Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) - 90 minut w meczu z Napoli (4:3)

Obrońcy:
      Jan Bednarek (Southampton FC) - 90 minut w meczu z Manchesterem United (1:1)
      Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) - 90 minut w meczu z Sassuolo (1:4)
      Thiago Cionek (SPAL Ferrara) - 90 minut w meczu z Bologną (0:1)
      Kamil Glik (AS Monaco) - 90 minut w meczu ze Strasbourgiem (2:2)
      Robert Gumny (Lech Poznań) - 90 minut w meczu z Cracovią (1:2)
      Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) - 90 minut i żółta karka w meczu z Rakowem Częstochowa (3:1)
      Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) - 90 minut w meczu z Zorją Ługańsk (2:2)
      Michał Pazdan (MKE Ankaragucu) - 90 minut w meczu z Kasimpasą (1:0)
      Arkadiusz Reca (SPAL Ferrara) - rezerwowy w meczu z Bologną (0:1)
      Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) - 90 minut i żółta kartka w meczu z FK Rostów (1:2)

Pomocnicy:
      Krystian Bielik (Derby County) - 90 minut w meczu z Brentford FC (0:3)
      Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków) - 90 minut w meczu z Zagłębiem Lubin (4:2)
      Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) - do 61. minuty i żółta kartka w meczu z Botewem Wraca (1:0)
      Kamil Grosicki (Hull City) - 90 minut i gol w meczu z Millwall FC (1:1)
      Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) - rezerwowy w meczu z Hajdukiem Split (0:1)
      Mateusz Klich (Leeds United) - do 72. minuty w meczu ze Swansea City (0:1)
      Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) - 90 minut w meczu z FK Rostów (1:2)
      Karol Linetty (Sampdoria Genua) - rezerwowy w meczu z Sassuolo (1:4)
      Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa) - od 63. minuty z Krylia Sowietow (0:0)
      Piotr Zieliński (SSC Napoli) - 90 minut w meczu z Juventusem Turyn (3:4)

Napastnicy:
      Dawid Kownacki (Fortuna Duesseldorf) - do 65. minuty w meczu z Eintrachtem Frankfurt (1:2)
      Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - 90 minut i gol w meczu z FSV Mainz (6:1)
      Krzysztof Piątek (AC Milan) - od 61. minuty w meczu z Brescią (1:0)