Magazyn Fortuna 1 Ligi. Transmisja w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl

Siódma kolejka spotkań kibicom Fortuna 1 Ligi dostarczyła kilku zaskakujących wyników. Niespodzianką zakończył się mecz w Grudziądzu, gdzie Warta Poznań zaskakująco przegrała i straciła pozycję lidera. Stal Mielec pokonała na wyjeździe Puszczę Niepołomice i to piłkarze z Podkarpacia wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Chrobry, który pokonał GKS Bełchatów.

Po meczu z Olimpią trener Warty nie ukrywał swojego niedosytu z wyniku spotkania: - Bramki straciliśmy w najgorszych momentach, jakie można sobie wyobrazić – w 43. i 48. minucie. To mogło podłamać zespół i całkowicie zachwiać naszym planem. Mimo to, do końca walczyliśmy o korzystny wynik i tego w szatni pogratulowałem chłopakom. W drugiej połowie było bardzo dużo sytuacji, lecz nie udało nam się odrobić całości strat. Musimy pracować nad finalizacją akcji. Bez trudu dochodzimy do 18. czy 20. metra, ale brakuje dośrodkowania bądź wykończenia. Szkoda, bo uważam, że zagraliśmy w Grudziądzu dobre spotkanie. W ogóle to był ciekawy mecz. Teraz mamy dłuższą przerwę i będziemy poprawiać elementy, które nie funkcjonują - skomentował.

Swoimi przemyśleniami podzielił się też szkoleniowiec klubu z Grudziądza, Robert Wójcik: - Warta była dojrzalsza i miała pomysł na ten mecz. My zmagaliśmy się z problemami. Te zawirowania spowodowały niepewność i niepokój w grze. Zbyt szybko pozbywaliśmy się piłki. Zdobyliśmy dwie bramki, ale zaraz po drugiej rywal złapał kontakt. Szkoda, że nie potrafiliśmy dłużej utrzymać wyniku 2:0, bo wtedy pojawiłyby się szanse na kontry. Jednak zwycięzców się nie rozlicza. Chcę pochwalić moich zawodników, bowiem pokonaliśmy bardzo dobrze poukładaną drużynę. Mam nadzieję, że mentalnie wrócimy na właściwe tory - stwierdził Wójcik.

Nowym liderem Fortuna 1 Ligi została Stal Mielec. Podopieczni Artura Skowronka odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu. W niedziele pokonali Puszczę Niepołomice (1:0).

Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach 2019/2020 odniósł Chrobry. Podopieczni Ivana Djurdjevica przerwali serię bez wygranej pokonując GKS Bełchatów (2:1).

Jedyną drużyną bez zwycięstwa pozostaje Odra Opole. W siódmej kolejce Opolanie przegrali z GKS Jastrzębie (2:0).

Transmisja Magazynu Fortuna 1 Ligi o godz. 20:00 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.