MŚ w wioślarstwie: Poznań nie zorganizuje zawodów w 2023 roku

Inne
MŚ w wioślarstwie: Poznań nie zorganizuje zawodów w 2023 roku
fot. PAP

Poznań nie zorganizuje wioślarskich mistrzostw świata w 2023 roku. Obradujący w Linzu kongres Międzynarodowej Federacji Towarzystw Wioślarskich (FISA) zadecydował w poniedziałek, że gospodarzem czempionatu za cztery lata będzie Belgrad.

O organizację MŚ w przedolimpijskim roku starały się trzy kraje - Serbia (Belgrad), Polska (Poznań) oraz Litwa (Troki). Zgodnie z procedurami, najpierw Rada FISA zarekomendowała jedną kandydaturę, a ten wybór padł na Belgrad.

 

Jak poinformował PAP prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Ryszard Stadniuk, w poniedziałek w Linzu podczas kongresu FISA znaczną większością głosów zaakceptowano rekomendację Rady.

 

- Wybór padł na Belgrad, ale to nie oznacza, że Poznań był gorszą kandydaturą. Po prostu taka jest geograficzna polityka międzynarodowej federacji. Ona chce, by takie imprezy były organizowane w krajach, które jeszcze nie gościły uczestników mistrzostw świata. A Poznań akurat był już gospodarzem mistrzostw w 2009 roku. Natomiast cały czas jesteśmy postrzegani jako solidny organizator, choć zdaję sobie sprawę, że władze miasta mogą czuć się rozczarowane - powiedział Stadniuk.

 

Poznań aplikował też o organizację Pucharu Świata w 2022 roku i te zawody odbędą się na Torze Regatowym Malta.

 

W stolicy Wielkopolski na początku czerwca przyszłego roku rozegrane zostaną mistrzostwa Europy. Będzie to jednocześnie ostatnia impreza dla wioślarzy przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

JA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie