Napastnik Lecha Poznań strzelił gola i dostał powołanie do kadry

W ostatnim momencie przed rozpoczęciem zgrupowania młodzieżowej kadry trenera Czesława Michniewicza, dodatkowe powołanie otrzymał napastnik Lecha Poznań Paweł Tomczyk. Piłkarz Kolejorza ma być do dyspozycji selekcjonera na mecze kwalifikacji do mistrzostw Europy U-21 z Łotwą i Estonią.

Ze względu na niepewną sytuacje zdrowotną zawodników powołanych przez trenera Michniewicza w pierwotnym terminie, dodatkowe wezwanie na zgrupowanie otrzymał napastnik Kolejorza. Biało-Czerwoni podczas wrześniowego zgrupowania zagrają dwa spotkania eliminacyjne do mistrzostw Europy U-21. Najpierw w Jełgawie z Łotwą (06.09.), a cztery dni później z Estonią w Białymstoku.

Tomczyk w niedzielnym meczu z Cracovią (1:2) krótko po wejściu na boisko zdobył kontaktowego gola. 21-latek pojawił się na murawie w 86. minucie, a już trzy minuty później pokonał Michala Peskovicia.