"Sposób, w jaki potraktowano trenera Pawlaka, nie przystoi klubowi na poziomie pierwszej ligi"

Piłka nożna

- Sposób, w jaki został potraktowany, nie przystoi klubowi na poziomie pierwszej ligi - tak ekspert Polsatu Sport Janusz Kudyba ocenił rozstanie Mariusza Pawlaka z Olimpią Grudziądz. Szkoleniowiec, który wprowadził drużynę do Fortuna 1 Ligi, stracił pracę po sześciu kolejkach.

Pawlak prowadził drużynę od 12 czerwca 2018 roku. To on wywalczył awans do Fortuna 1 Ligi. Piłkarze z Grudziądza znakomicie rozpoczęli nowy sezon, wygrywając dwa pierwsze spotkania. Później przyszły jednak cztery porażki.

 

W poniedziałek, 26 sierpnia Pawlak był gościem Magazynu Fortuna 1 Ligi. Nie ukrywał swojego rozczarowania wobec sprzedaży Tiago Alvesa do Piasta Gliwice. - Parę dni temu miałem informację z klubu, że Tiago nie będzie sprzedany ze względu na to, że daje nam statystyki, możliwości gry, którą preferuje zespół. Stało się jak się stało. Dowiedziałem się o tym po fakcie, w piątek o 20:00 i na pewno noc była ciężka - mówił. Dzień później stracił pracę.

 

- Myślę, że Mariusz o jedno, dwa zdania troszeczkę za dużo powiedział. Podejrzewam, że czuł pismo nosem. Miał do tego po prostu prawo. (...) Sposób, w jaki został potraktowany, nie przystoi klubowi na poziomie pierwszej ligi ani żadnej ligi - powiedział Kudyba.

 

- Mam nieodparte wrażenie, że sytuacja z transferami i przepływem informacji między sztabem szkoleniowym a prezesem...  że można było to rozwiązać dużo lepiej. Bez szkód dla klubu i drużyny. Tutaj pozostał spory niesmak - ocenił ekspert Polsatu Sport Tomasz Łapiński.

 

- Tak się zastanawiam, czy nie stało się tak, jak wszyscy do tego dążyli. Trener Pawlak odchodzi z twarzą. Jasne, przez pewien czas nie będzie miał pracy. Został zwolniony, więc podejrzewam, że finansowo to się bardziej opłaca. W takim powszechnym odbiorze opinii publicznej, to on jest tutaj wygranym. Z kolei klub pozbył się trenera, z którym się nie dogadywał. Niesmak pozostał, ale tak naprawdę być może wszyscy są zadowoleni - zauważył prowadzący program Szymon Rojek.

 

W ostatnią sobotę, pod wodzą Roberta Wójcika i Macieja Patyka, Olimpia Grudziądz pokonała u siebie Wartę Poznań 2:1.

 

WYNIKI I TABELA FORTUNA 1 LIGI

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze