Utalentowany obrońca Lecha Poznań wypożyczony do Romy

Piłka nożna
Utalentowany obrońca Lecha Poznań wypożyczony do Romy
fot. Cyfrasport

Obrońca Lecha Poznań, Wiktor Pleśnierowicz został w poniedziałek wypożyczony do końca trwającego sezonu do AS Roma, w której będzie piłkarzem drużyny do lat 19. Po zakończeniu rozgrywek włoski klub otrzyma możliwość wykupu 18-letniego zawodnika.

Urodzony w 2001 roku w Kaliszu piłkarz trafił do Kolejorza latem 2014 roku. W niebiesko-białych barwach przechodził kolejne szczeble na drodze swojego rozwoju, w lipcu 2017 roku zdobywając mistrzostwo Polski juniorów młodszych. To zaowocowało awansem do prowadzonej przez trenera Ivana Djurdjevicia drugiej drużyny, w której łącznie wystąpił w 30 spotkaniach. Równocześnie przyczynił się również do tytułu mistrzowskiego wywalczonego przez ekipę juniorów starszych przed rokiem w czerwcu. Niedługo później wspomniany wyżej szkoleniowiec zdecydował o włączeniu Pleśnierowicza do kadry pierwszego zespołu, którego członkiem obrońca jest do dziś. W nim jednak nie zadebiutował, rozgrywając swoje mecze w trzeciej oraz od początku tych rozgrywek drugiej lidze.

 

W tym sezonie wychowanek Lecha zdążył jeszcze zaliczyć w rezerwach cztery występy na poziomie centralnym. Przed nim nowe wyzwania, jakimi będzie rywalizacja na boiskach włoskiej ligi młodzieżowej, Primavery 1. To szczebel, na którym grają zawodnicy urodzeni w roku 2000 oraz młodsi. - Włosi od dłuższego czasu obserwowali Wiktora, można spokojnie powiedzieć, że był on dla nich doskonale znany. W minionych dniach pojawiła się u nich potrzeba pozyskania środkowego obrońcy, dlatego zgłosili się do nas. My możemy się cieszyć z tego, że tak duże kluby oglądają naszych wychowanków - opowiada dyrektor sportowy Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel.

 

Najbliższe miesiące Pleśnierowicz spędzi w stolicy Rzymu. Po zakończeniu trwającej kampanii Włosi będą mieli opcję pierwokupu środkowego obrońcy. - Uznaliśmy warunki wykupu naszego zawodnika za satysfakcjonujące, dlatego zgodziliśmy się na ten zapis. Cały czas liczymy jednak na jego regularną grę i rozwój, a przede wszystkim mamy nadzieję, że stanie się w tym sezonie jeszcze lepszym piłkarzem - podsumowuje jeden z szefów Akademii. Nowy zespół młodego gracza zainauguruje swoje zmagania w lidze w sobotę, 14 września spotkaniem z Chievo.

 

WYNIKI I TABELA SERIE A

A.J., lechpoznan.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie