44 lata i 27 sezonów gry! Transfer legendy reprezentacji Brazylii

Siatkówka
44 lata i 27 sezonów gry! Transfer legendy reprezentacji Brazylii
fot. PAP
Serginho (w niebieskiej koszulce) przez blisko dwie dekady był czołową postacią reprezentacji Brazylii.

Kilka dni temu informowaliśmy o transferze jednego Serginho (Sergio Nogueira), teraz czas na... drugiego! Jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy siatkarskiej reprezentacji Brazylii z ostatnich lat kontynuuje karierę mimo blisko 44 lat na karku! Przed doświadczonym libero 27. sezon na zawodowych parkietach!

Najlepszy okres siatkarskiej reprezentacji Brazylii zbiegł się ze wspaniałą grą Serginho, który szalał na pozycji libero, do swoich obowiązków dokładając między innymi efektowne rozegranie.
 
Gdy 44-latek ustąpił miejsca młodszym, skończyła się pewna epoka Canarinhos. Doświadczony libero kontynuuje jednak grę na poziomie klubowym i już niedługo rozpocznie swój 27. sezon na zawodowych parkietach.
 
Według webvolei.com.br jego nowym klubem ma zostać Vôlei Renata (Campinas). Będzie to dziewiąty zespół w karierze legendy, na której koncie są między innymi dwa złote medale olimpijskie, dwa złota mistrzostw świata, zwycięstwa w Pucharach Świata i Lidze Światowej; na poziomie klubowym zdobywał złoto mistrzostw Brazylii z SESI São Paulo (2011) oraz medale mistrzostw Włoch z Copra Piacenza.
 
Przygodę z reprezentacją Brazylii zakończył w 2016 roku, a świat wówczas obiegły nagrania płaczącego Serginho ze złotem igrzysk olimpijskich w Rio. Ostatnie dwa sezony spędził w Corinthians, z którym dotarł do ćwierćfinałów mistrzostw Brazylii.
 
Kilka dni temu klub zmienił inny doświadczony libero nazywany Serginho - 41-latek przeniósł się do Czech z Sada Cruzeiro.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze