Historyczna walka! Mistrz Babilon MMA zmierzy się z mistrzem FEN

Sporty walki

Takiego wydarzenia w MMA nigdy nie było! "Babilon MMA 10: Podziemny Krąg” to pierwsza gala na świecie zorganizowana pod ziemią. 26 października w Kopalni Soli w Wieliczce dojdzie też do pierwszej w Polsce walki unifikacyjnej o dwa pasy mistrzowskie w Mieszanych Sztukach Walki. Mistrz Babilon MMA Daniel Rutkowski spotka się z mistrzem FEN Adrianem Zielińskim.

W Komorze Warszawa, 125 metrów pod ziemią, walczyło wielu znakomitych bokserów, a przed 2 laty w Wieliczce jedną z pierwszych swoich walk w MMA stoczył Szymon Kołecki, mistrz i wicemistrz Olimpijski w podnoszeniu ciężarów. Był na deskach w pojedynku z Łukaszem Łysoniewskim, by ostatecznie zwyciężyć przez techniczny nokaut. - Jeszcze większe emocje gwarantujemy za kilka tygodni w Kopalni Soli - zapowiada promotor Tomasz Babiloński, który od kilkunastu lat organizuje podziemne gale.

 

Szef federacji *Babilon MMA* łączy siły z twórcą organizacji *FightExclusive Night* Pawłem Jóźwiakiem. Zjednoczenie dwóch prężnie działających promotorów oznacza pojedynki unifikacyjne o pasy mistrzowskie w MMA.

 

– W polskim MMA, które zdobywają ogromną popularność, takiego wydarzenia jeszcze nie było. Współpraca Babilon MMA z FEN to walki na jeszcze wyższym poziomie pomiędzy absolutnymi mistrzami polskiej sceny MMA. Zdobycie dwóch pasów będzie przepustką do kariery międzynarodowej. Wraz z Pawłem Jóźwiakiem pokazujemy jak ważny jest sport, a po drugie, że promotorzy też potrafią dogadać się i
współpracować – mówi Tomasz Babiloński.

 

Na gali w Wieliczce o tytuły w wadze piórkowej walczyć będą były mistrz Polski w zapasach Daniel Rutkowski (8-2, 1 NC) i specjalizujący się w twardych formułach w kickboxingu (K-1, low kick, muay-thai) Adrian Zieliński (19-8). Mistrz parteru ze świetnym stójkowiczem to gratka dla fanów MMA.

 

Takich hitowych starć z udziałem mistrzów obydwu federacji zaplanowaliśmy jeszcze więcej. Zaczynamy od niezwykle ciekawego starcia „Rutka” Rutkowskiego z Zielińskim. „Podziemny Krąg” będzie dla jednego z nich trampoliną do jeszcze większych wyzwań. Tak jak kiedyś udało mi się doprowadzić Krzysztofa Głowackiego do mistrzostwa świata w boksie zawodowym, tak również w MMA celem jest ciężka praca i przygotowanie zawodnika dla największej federacji – UFC. Mariaż Babilon MMA z FEN wyłoni fighterów gotowych na zwycięstwa w Ameryce – przyznał Tomasz Babiloński.

 

Na pierwszej w historii podziemnej gali MMA i jednocześnie jubileuszowej dla federacji Babilon MMA kibice obejrzą 6 walk. Pełna karta zostanie wkrótce ogłoszona. W oktagonie wystąpią m.in. Łukasz Brzeski, Michał Gutowski, Adrian Błeszyński i Michał Pietrzak oraz debiutująca w MMA piękna i niebezpieczna mistrzyni świata w kickboxingu Róża Gumienna.

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie