Kurzawa jednak nie dla Górnika Zabrze. Temat upadł tuż przed północą

Piłka nożna
Kurzawa jednak nie dla Górnika Zabrze. Temat upadł tuż przed północą
fot. Cyfrasport

Wydawało się, że w ostatnim dniu okna transferowego Rafał Kurzawa zostanie wypożyczony z Amiens do Górnika Zabrze. Jak się okazało, temat upadł w ostatnim momencie. Klub z Zabrza wydał w związku z tym komunikat.

Kurzawa nie ma szans na grę w Amiens, dlatego powrót do Zabrza był dla niego szansą, by się odbudować. W grę wchodziło wypożyczenie z opcją pierwokupu. Sam zainteresowany pojawił się w Polsce, gdzie przeszedł testy medyczne i ustalił warunki indywidualnego kontraktu. Niespodziewanie, tuż przed północą, sprawa zakończyła się fiaskiem.

 

Komunikat Górnika Zabrze:

 

Górnik Zabrze potwierdza, że był bardzo zainteresowany wypożyczeniem Rafała Kurzawy z francuskiego Amiens do końca sezonu 2019/20. Były zawodnik naszego klubu i reprezentant Polski na ostatnich mistrzostwach świata, spędził w Zabrzu większość dnia, przeszedł pozytywnie badania lekarskie i ustalił warunki indywidualnego kontraktu z Górnikiem, wybierając nawet numer, z którym ponownie miał wybiec na boisko w barwach 14-krotnego mistrza Polski oraz miejsce w szatni.

 

Negocjacje z francuskim klubem trwały do późnych godzin nocnych, ostatecznie kilkanaście minut przed północą stronom udało się dojść do porozumienia. Miało to być roczne wypożyczenie z prawem pierwokupu bez możliwości powrotu Rafała Kurzawy do Francji w zimowym okienku transferowym.

 

Kiedy wydawało się, że wypożyczenie Rafała Kurzawy do Górnika jest formalnością, druga strona nie zdecydowała się na potwierdzenie transferu do godziny 24:00. O tej godzinie okienko transferowe zostało zamknięte. Górnik nie posiada wiedzy, jaki był powód takiej decyzji.

 

Górnik w krótkim czasie wykonał duży wysiłek organizacyjny i finansowy, by zrealizować powrót Rafała Kurzawy na Roosevelta. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim sponsorom i kibicom Górnika, którzy aktywnie zaangażowali się w ten projekt. Ostatnie dni pokazały, jak bardzo można liczyć na pomoc naszych partnerów, co ma dla nas ogromne znaczenie.

 

Klub zrobił wszystko, by piłkarz po rocznej przerwie ponownie założył koszulkę Górnika, a dziś ponownie pojawił się na treningu. Szatnia naszego klubu zawsze jest otwarta dla Rafała Kurzawy i nie wykluczamy, że temat powrotu zawodnika wróci w kolejnych okienkach transferowych. Jesienią gramy jednak bez "Kurziego", któremu życzymy powodzenia w barwach obecnego klubu.

 

WYNIKI I TABELA PKO EKSTRAKLASY

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie