Magazyn MLS na Polsatsport.pl: Przybyłko i Frankowski z golami

W ostatniej kolejce ligi MLS Polacy Kacper Przybyłko i Przemysław Frankowski byli wyróżniającymi się zawodnikami swoich drużyn i obaj zdobyli po bramce. Philadelphia Union z Przybyłko w składzie pokonała aktualnego mistrza Atlanta United 3:1. Frankowski trafił do siatki w ostatnich minutach meczu, w którym jego Chicago Fire zremisowało z Columbus Crew 1:1.

Obaj Biało-Czerwoni rozegrali pełne spotkania. Frankowski, który stracił miejsce w drużynie narodowej, wpisał się na listę strzelców w czwartej doliczonej minucie drugiej połowy, dzięki czemu Chicago Fire zremisowało na wyjeździe z Columbus Crew. Był to jego drugi ligowy gol w tym sezonie.

Swojego trzynastego gola strzelił z kolei Przybyłko, który miał także asystę przy innej bramce w wygranym 3:1 meczu przed własną publicznością z Atlanta United. Polak bramkę zdobył w 86. minucie, dając gospodarzom prowadzenie 2:1. Kilkadziesiąt sekund później po jego podaniu wynik ustalił Brazylijczyk Sergio Santos.

Piłkarze z Filadelfii, którzy prowadzą w tabeli Konferencji Wschodniej, zapewnili sobie tym zwycięstwem miejsce w fazie play off. Chicago Fire ma o 17 punktów mniej od lidera i zajmuje 10. pozycję.

W meczach Konferencji Zachodniej lider Los Angeles FC niespodziewanie przegrał z Minnesotą 0:2. a inny zespół z "Miasta Aniołów" Galaxy również przegrał z Seattle Sounders 3:4. Drużyna Zlatana Ibrahimovica spadła na siódme miejsce w tabeli, a to oznacza, że  piłkarze z Kalifornii będą musieli do końca walczyć o awans do fazy play off.

Premiera magazynu MLS w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl. Początek od godziny 21:00.