Mityng w Zagrzebiu: Drugie miejsce Lewandowskiego w biegu na 800 m

Marcin Lewandowski przebiegł 800 m w 1.45,28 i zajął drugie miejsce na mityngu w Zagrzebiu. Przegrał z Bośniakiem Amelem Tuką – 1.44,78. To było dla Polaka przetarcie przed rywalizacją w finale Diamentowej Ligi w Brukseli, który zaplanowany jest na piątek. Wystąpi tam na 1500 m.

Lewandowski, który niedawno poprawił rekord Polski na 1500 m, zaimponował we wtorek znakomitym finiszem. W biegu B drugi był Mateusz Borkowski, który walczy jeszcze o minimum na jesienne mistrzostwa świata w Dausze. Mistrz Polski jest teraz na granicy kwalifikacji, wiele zależy od rankingu IAAF. We wtorek uzyskał czas 1.46,73.

Ostatnią szansę poprawienia swojej pozycji na listach Borkowski, ale i Tomasz Jaszczuk w skoku w dal, będą mieli w piątek w Hiszpanii.

Jaszczuk, który potrzebuje wyniku przynajmniej 8,11, w Zagrzebiu wylądował na 7,77 i był trzeci. Zwyciężył reprezentant RPA Luvo Manyonga – 8,03.

Na najniższym stopniu podium stanęły we wtorek oszczepniczka Maria Andrejczyk – 60,91 i w biegu na 400 m Iga Baumgart-Witan – 51,90. Piąta po pokonaniu jednego okrążenia była Anna Kiełbasińska – 52,45. Najszybsza okazała się Amerykanka Phyllis Francis – 51,02. Konkurs oszczepniczek wygrała z kolei mistrzyni olimpijska Chorwatka Sara Kolak – 66,52.

Piąty na 110 m ppł był Damian Czykier – 13,72. Triumfował reprezentant Barbadosu Shane Brathwaite 13.47. A siódma w konkursie dyskobolek Daria Zabawska – 57,02. Wygrała ulubienica publiczności, mistrzyni olimpijska, świata i Europy Sandra Perkovic – 67,78.

Bieg na 1500 nie wyszedł Martynie Galant (10. czasem 4.12,53) i Sofii Ennaoui (11. miejsce - 4.14,58). Było wiele przepychanek i Polki nie poradziły sobie z problemami na dystansie. Najlepiej wyszła z tego pierwsza na mecie Amerykanka Kate Grace – 4.07,91.

Dzień wcześniej odbył się konkurs kulomiotów. W strumieniach deszczu piątą lokatę zajął Konrad Bukowiecki – 20,58. Zwyciężył Nowozelandczyk Tom Walsh – 21,98.