Bielik: Pracuję na własne konto. Udowodnię, że zasługuję na grę w kadrze

Piłka nożna

- Przyjechałem tutaj, żeby grać, ale uszanuję każdą decyzję trenera. Chcę dać kadrze jak najwięcej i nabrać doświadczenia - powiedział o swoim powołaniu na mecze ze Słowenią i Austrią Krystian Bielik.

Marcin Feddek: Na jakiej pozycji czujesz się najlepiej, środkowego obrońcy czy defensywnego pomocnika?


Krystian Bielik: Nie jestem w stanie określić, czy lepiej czuję się jako środkowy obrońca, czy defensywny pomocnik. Różni trenerzy często mną rotowali przy dobieraniu formacji na poszczególne mecze. Od początku tego sezonu gram na obronie i w tej roli czuję się chyba najpewniej. Lubię mieć grę przed sobą i wszystkich w polu widzenia.

 

Jak odbierasz powołanie na zgrupowanie pierwszej drużyny reprezentacji Polski?

 

To nie pierwsza moja styczność z dorosłą piłką na wysokim poziomie. Znam osobiście część piłkarzy, którzy dostali powołania na najbliższe dwa mecze, dlatego nie czuję się zestresowany albo zagubiony. Mam swoje cele do zrealizowania. Chcę na dłużej zostać w pierwszej reprezentacji i pokazać na co mnie stać w meczach o stawkę.

 

Którego polskiego piłkarza będziesz najmocniej obserwował?

 

Przyjechałem tutaj, żeby grać, ale uszanuję każdą decyzję trenera. Chcę dać kadrze jak najwięcej i nabrać doświadczenia. Wiem, że od takich piłkarzy jak Kamil Glik czy Grzegorz Krychowiak mogę się wiele nauczyć.

 

WYNIKI I TERMINARZ ELIMINACJI EURO 2020

Marcin Feddek, kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze