ME siatkarek 2019: Turcja - Holandia. Relacja i wynik na żywo

Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet wkraczają w decydującą fazę. W trzecim meczu ćwierćfinałowym siatkarki Turcji o awans do półfinału zmierzą się z drużyną Holandii. Relacja na żywo z meczu Turcja - Holandia na Polsatsport.pl od godziny 18.30.

W meczu o awans do ćwierćfinału reprezentacja Chorwacji była blisko sprawienia ogromnej sensacji. Turczynki, które będą gospodyniami meczów o medale tegorocznych ME, wygrały dopiero po tie-breaku. W trzecim secie przegrały 31:33 i było 1:2. Zdołały jednak wyrównać stan meczu. Piątą partię rozpoczęły od prowadzenia 6:0, ale przeciwniczki zdołały doprowadzić do rywalizacji na przewagi. Turcja wygrała tę wojnę nerwów 16:14 i po ciężkiej walce uzyskała awans do czołowej ósemki turnieju.

W Budapeszcie Holenderki pewnie pokonały Grecję (3:0). Najbardziej wyrównany był set numer dwa (25:23), dla odmiany w trzeciej odsłonie "Pomarańczowe" wygrały gładko – 25:12. Siatkarki reprezentacji Holandii wygrały na turnieju szósty mecz bez straty seta.

Zwycięzca spotkania Turcji z Holandią zmierzy się z lepszym zespołem z meczu Polska - Niemcy.

Relacja na żywo z meczu Turcja - Holandia na Polsatsport.pl w środę od godziny 18.30.