Pleśnierowicz: Sposób na Niemki? Grać szybko i dokładnie

Siatkówka

- Wiele razy grałyśmy z tym zespołem i znamy się dosyć dobrze. Najważniejsza jest szybkość, dokładność oraz rozłożenie ataku. Myślę, że to takie główne elementy - przyznała Marlena Pleśnierowicz przed ćwierćfinałowym starciem z Niemkami na mistrzostwach Europy siatkarek.

Marta Ćwiertniewicz: Jesteście już w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Jakie założenia stawiałyście sobie przed tym turniejem. Widziałyście się w walce o najlepszą czwórkę?

 

Marlena Pleśnierowicz: Ciężko powiedzieć, ponieważ każda z nas wiedziała, że musimy zagrać bardzo dobry turniej i w każdym meczu dać z siebie maksa. Wiedziałyśmy, że czekają nas niesamowicie ciężkie mecze i tak też było. Nie wybiegałyśmy myślami tak daleko. Teraz wiemy, że jest taka szansa, ale trzeba wygrać najbliższy mecz i spełnić nasze marzenia.

 

Cieszycie się, że w tym ćwierćfinale udało się wam uniknąć Rosji i czy jednak nie patrzycie na to przez ten pryzmat? Wszak Rosjanki przegrały z Niemkami.

 

Jest to teoretycznie łatwiejsza droga, bo jak widać na tym turnieju - niespodzianki się zdarzają. Rosjanki tak samo są do pokonania. Trzeba po prostu grać swoją najlepszą siatkówkę.

 

Jakim zespołem są Niemki? Myśli pani, że w meczu z wami postawią jednak na grę przez Louisę Lippmann, czyli swoją liderkę? Czy jednak będą chciały rozpracować was zespołową grą?

 

Wiele razy grałyśmy z tym zespołem i znamy się dosyć dobrze. Uważam, że i tak będą grały przez swoją liderkę.

 

Jako rozgrywająca dostała pewnie pani trochę wskazówek jak grać przeciwko Niemkom. W jaki sposób poprowadziłaby pani grę ofensywną, aby przynosiła ona rezultaty i była skuteczna?

 

Nie wiem czy mogę powiedzieć (śmiech). Najważniejsza jest szybkość, dokładność oraz rozłożenie ataku. Myślę, że to takie główne elementy.

 

WYNIKI I TERMINARZ ME SIATKAREK 2019

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Marta Ćwiertniewicz, KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze