El. Euro 2020: Izrael - Macedonia Północna. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Czwartek to początek kolejnych zmagań w ramach eliminacji do piłkarskich mistrzostw Europy w 2020 roku. Tego dnia odbędzie jedno spotkanie w "polskiej grupie". Reprezentacja Izraela powalczy o punkty z Macedonią Północną. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

W lepszej sytuacji przed tym meczem są Izraelczycy, którzy w tabeli grupy G plasują się na drugim miejscu z dorobkiem siedmiu punktów, tracąc do liderujących Polaków pięć oczek. Podopieczni Andreasa Herzoga mają punkt przewagi nad trzecimi Austriakami i jeżeli chcą utrzymać pozycję dającą awans do przyszłorocznego Euro, to koniecznie powinni wygrać z niżej notowanym zespołem Macedonii Północnej.

 

Izraelczycy zaczęli eliminacje od remisu u siebie ze Słowenią 1:1. Następne dwa mecze to zwycięstwa odpowiednio z Austrią 4:2 oraz na Łotwie 3:0. Jedyna jak dotąd porażka piłkarzy z Izraela miała miejsce 10 czerwca, kiedy to w Warszawie musieli uznać wyższość Polaków 0:4.

 

"Miłe złego początki" - tak można określić poczynania Macedończyków w czterech dotychczasowych konfrontacjach. Wszystko zaczęło się od domowego triumfu z Łotyszami 3:1. Trzy dni później trafił się cenny remis na wyjeździe ze Słowenią 1:1. Dobra passa skończyła się, podobnie jak w przypadku Izraela, w rywalizacji z Biało-Czerwonymi, którzy wygrali w Skopje 1:0. Zimny prysznic spotkał Gorana Pandeva i spółkę w starciu z Austriakami, przegranym na własnym gruncie 1:4.

 

Ostatni raz obie reprezentacje mierzyły się ze sobą dwa lata temu w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Rosji. Wówczas Izrael przegrał u siebie 0:1, a jedyne trafienie dla gości zanotował doświadczony Pandev. Jak będzie tym razem?

 

TERMINARZ I TABELE EL. EURO 2020

 

Relacja i wynik na żywo meczu Izrael - Macedonia Północna od godz. 20:45 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze