El. Euro 2020: Izrael zgubił punkty z Macedończykami

W meczu 5. kolejki eliminacji Euro 2020 Izrael zremisował w Beer Szewie 1:1 z Macedonią Północną. Wynik ten jest korzystny dla reprezentacji Polski oraz Austrii, które są głównymi rywalami podopiecznych Andreasa Herzoga w kontekście awansu na Euro 2020.

Faworytem spotkania była ekipa Izraela, która po pierwszych czterech kolejkach eliminacji, z dorobkiem siedmiu punktów, plasowała się na drugim miejscu grupy G. W dużo mniej optymistycznych nastrojach na zgrupowanie drużyny narodowej pojechali piłkarze z Macedonii Północnej, plasujący się na przedostatniej lokacie.

Pierwszą naprawdę dogodną sytuację do strzelenia gola stworzyli sobie w pierwszej połowie gospodarze, jednak sędziujący mecz Andreas Ekberg dopatrzył się zagrania piłki ręką przez jednego z napastników Izraela.

Ostatecznie wynik udało im się otworzyć w 55. minucie, gdy po wyrzucie piłki z autu, prawą stroną boiska pomknął Manor Solomon, który dośrodkował piłkę w pole karne i ostatecznie dotarła ona wprost pod nogi nadbiegającego Erana Zahawiego. Napastnik nie zmarnował stuprocentowej sytuacji i wpakował piłkę do pustej bramki.

Dziewięć minut później było już 1:1, gdy Ezgan Alioski wrzucił piłkę z rzutu wolnego, a nadbiegający w kierunku bliższego słupka Arijan Ademi wpakował ją tuż obok bezradnego Ofira Marciano.

Goście zostali następnie zepchnięci do defensywy, ale zawodnicy z Izraela nie potrafili wykorzystać żadnej sytuacji. W doliczonym czasie gry wrócili zaś z dalekiej podróży, ponieważ podopieczni Igora Angelovskiego wyprowadzili kontrę. W jej kluczowym momencie Goran Pandew wyłożył piłkę jak na tacy nabiegającemu Elifowi Ełmasowi, jednak ten, zamiast podcinać piłkę nad interweniującym bramkarzem gospodarzy, próbował podawać do jednego z partnerów i obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem, z którego najbardziej cieszą się bezpośredni rywale Izraelczyków w kontekście walki o awans, czyli Austriacy i Polacy.

Izrael - Macedonia Północna 1:1 (0:0)
Bramki: Zahavi 55 - Ademi 64

Izrael: Ofir Marciano - Eli Dasa, Loai Taha, Hatem Abd Elhamed, Manor Solomon, Omri Ben Harusz (60. Biram Kayal) - Orel Dgani, Dor Peretz, Bibras Natcho - Munis Dabbur (75. Tomer Chemed), Eran Zahawi

Macedonia Północna: Stołe Dimitriewski - Visar Musliu, Krste Wełkoski, Kire Ristewski - Boban Nikolov (75. Aleksandar Trajkowski) - Egzon Bejtulai, Arijan Ademi, Enis Bardhi (83. Stefan Spirowski), Ezǵan Alioski - Ilija Nestorowski (69. Goran Pandew), Elif Ełmas.

Żółte kartki: Solomon - Abd Elhamed - Nikolov

Sędzia: Andreas Ekberg (Szwecja).