Arka Gdynia pokonała Olimpię Grudziądz w sparingu

W rozegranym w piątek w Gdyni meczu kontrolnym występujący w ekstraklasie piłkarze Arki pokonali beniaminka pierwszej ligi Olimpię Grudziądz 2:0 (1:0). Gole dla gospodarzy strzelili holenderski pomocnik Marko Vejinovic w 40. i Jakub Wilczyński w 87. minucie.

W tym spotkaniu w Arce nie zagrali Hiszpanie, zakontraktowany w poniedziałek 25-letni skrzydłowy Nando Garcia i pozyskany w piątek niespełna 24-letni lewy obrońca Samuel Araujo Fernandez oraz kontuzjowany Santi Samanes.

Trener gospodarzy Jacek Zieliński nie miał także do dyspozycji pomocnika Azera Busuladzica z Bośni i Hercegowiny oraz gruzińskiego napastnika Dawita Szirtładze.

Następny ligowy mecz przed własną publicznością gdynianie rozegrają dopiero w niedzielę 29 września, kiedy podejmą mistrza Polski Piasta Gliwice. Po przerwie na reprezentację żółto-niebieskich czekają wyjazdowe konfrontacja z beniaminkami: Rakowem Częstochowa i ŁKS Łódź.