El. Euro 2020: Austria rozbiła Łotwę w meczu "polskiej" grupy

Piłkarze reprezentacji Austrii wygrali u siebie z Łotwą (6:0) w meczu eliminacji mistrzostw Europy 2020. Gole dla gospodarzy strzelili Marko Arnautovic, Marcel Sabitzer, Konrad Laimer i Michael Gregoritsch, a do własnej siatki niefortunnie trafił Pavels Steinbors.

Wynik spotkania już w 7. minucie otworzył Arnautovic, który tym samym zanotował już swoje piąte trafienie w tych eliminacjach. Wcześniej zdobył po dwie bramki w meczach z Izraelem (2:4) i Macedonią Północną (4:1). Gola na 2:0 strzelił natomiast Sabitzer. Zawodnik RB Lipsk pokonał Steinborsa kapitalnym uderzeniem z dystansu i podwyższył wynik spotkania.

Kilka minut po przerwie ponownie na listę strzelców wpisał się Arnautovic. Tym razem napastnik Shanghai SIPG wykorzystał rzut karny i Steinbors ponownie musiał wyjmować piłkę z siatki. Kolejne trafienie było autorstwa... bramkarza. Golkiper Arki Gdynia interweniował na tyle niefortunnie, że zapisano na jego koncie samobójczego gola.

W 80. minucie Austria podwyższyła rezultat na 5:0. Tym razem bramkę zdobył Konrad Laimer, który wcześniej asystował przy golu Sabitzera. Wynik ustalił Gregoritsch, który pojawił się na boisku w drugiej połowie gry.

Dzięki tej wygranej, Austria ma na swoim koncie dziewięć punktów po pięciu meczach. W tabeli grupy G zajmują drugie miejsce, tracąc do liderującej Polski trzy oczka.

Austria - Łotwa 6:0 (2:0)
Bramki: Arnautovic 7, 53 (k), Sabitzer 13, Steinbors 76 (s), Laimer 80, Gregoritsch 85

Austria: Cican Stankovic - Stefan Lainer, Aleksandar Dragovic (81. Florian Grillitsch), Martin Hinteregger, Andreas Ulmer - Julian Baumgartlinger (76. Stefan Ilsanker), Konrad Laimer - Valentino Lazaro (69. Michael Gregoritsch), Marcel Sabitzer, David Alaba - Marko Arnautovic
Łotwa: Pavels Steinbors - Vitalijs Maksimenko, Kaspars Dubra, Olegs Laizans, Antonijs Cernomordijs - Olegs Laizans (82. Roberts Uldrikis), Boriss Bogdaskins, Kristers Tobers (77. Ritvars Rugins) - Armands Petersons, Andrejs Ciganiks (66. Roberts Savalnieks) - Vladislavs Gutkovskis

Żółte kartki: Petersons, Laizans, Rugins, Savalnieks