El. Euro 2020: Kapitalny mecz w Hamburgu! Holendrzy lepsi od Niemców

Reprezentacja Niemiec przegrała przed własną publicznością z Holandią 2:4 w meczu grupy C eliminacji mistrzostw Europy. Spotkanie rozgrywane w Hamburgu było bardzo emocjonujący i trzymało w napięciu do ostatnich minut. Ostatecznie swój dramat przeżyli w końcówce potyczki mistrzowie świata z 2014 roku.

24 marca tego roku w Amsterdamie na Johan Cruijff Arena, Holendrzy ulegli Niemcom 2:3. Nic więcej dziwnego, że zespół Ronalda Koemana pałał chęcią rewanżu. I tak sztuka im się udała z nawiązką, choć początek był dla nich trudny.

Spotkanie rozgrywane na Volksparkstadion ułożyło się po myśli gospodarzy. Podopieczni Joachima Loewa wyszli na prowadzenie już w 9. minucie. Uderzenie Lukasa Klostermanna zdołał obronić Jasper Cillessen, ale przy dobitce Serge Gnabry'ego golkiper Oranje był bezradny.

Prawdziwe święto futbolowe rozpoczęło się w ostatnich dwóch kwadransach gry. Najpierw w 59. minucie do wyrównania doprowadził Frenkie de Jong, który wykorzystał błąd w ustawieniu niemieckiej defensywy. Holendrzy poszli na ciosem i już siedem minut później po raz pierwszy w tym starciu prowadzili za sprawą trafienia samobójczego Jonathana Taha.

Kolejne siedem minut przyniosły wyrównanie. Sędzia Artur Soares Dias podyktował rzut karny, który na gola zamienił Toni Kroos. Niemieccy kibice liczyli, że to ich ulubieńcy będą w stanie zadać decydujący cios, jednak Oranje pokrzyżowali ich plany.

W 79. minucie Donyell Malen po raz trzeci tego dnia zmusił Manuela Neuera do wyciągnięcia piłki z siatki. Dzieła zniszczenia dokonał w doliczonym czasie gry Georginio Wijnaldum i pierwsza porażka Niemców w tych eliminacjach stała się faktem.

Niemcy - Holandia 2:4 (1:0)

Bramki: Gnabry 9, Kroos 73 (k) - De Jong 59, Tah 66 (s), Malen 79, Wijnaldum 90+1

Niemcy: Manuel Neuer - Matthias Ginter (84. Julian Brandt), Jonathan Tah, Niklas Suele, Lukas Klostermann - Nico Schulz, Toni Kroos, Joshua Kimmich - Marco Reus (61. Ilkay Guendogan), Timo Werner (61. Kai Havertz), Serge Gnabry

Holandia: Jasper Cillessen - Daley Blind, Virgil van Dijk, Matthijs de Ligt, Denzel Dumfries (58. Davy Proepper) - Frenkie de Jong, Georginio Wijnaldum, Marten de Roon (58. Donyell Malen) - Ryan Babel (81. Nathan Ake), Memphis Depay, Quincy Promes

Żółte kartki: Kimmich - Depay, de Roon, Malen, de Jong

Sędzia: Artur Dias (Portugalia)