Polacy tracą bramkę w meczu ze Słowenią. Rekordu nie będzie (WIDEO)

Piłka nożna

Reprezentacja Polski bramkę straciła już w pierwszej połowie meczu ze Słowenią. Gol Aljaża Struny z 35. min. sprawił, że podopieczni trenera Jerzego Brzęczka nie będą samodzielnymi rekordzistami pod względem meczów polskiej reprezentacji o punkty bez straconej bramki.

Od początku piątkowego meczu Słoweńcy próbowali narzucić Polakom swoje warunki gry. Przy pełnych trybunach piłkarze Matjaża Keka kilkukrotnie zaatakowali bramkę Łukasza Fabiańskiego. Niestety, w końcu udało im się pokonać golkipera West Hamu.

 

W 35 min. Słoweńcy wykonywali rzut rożny. Pomiędzy Roberta Lewandowskiego i Tomasza Kędziorę wbiegł Andraż Sporar. Snajper Slovana Bratysława wyskoczył do piłki, idealnie strącił ją w kierunku wbiegającego Aljaża Struny, a słoweński obrońca pewnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce.

 

Trafienie Struny to pierwszy gol stracony przez polską reprezentację w tych eliminacjach. Gdyby w meczu ze Słowenią Fabiański zachował czyste konto, drużyna Jerzego Brzęczka stałaby się samodzielnym rekordzistą pod względem meczów reprezentacji o punkty bez straconej bramki. Tak się jednak nie stało i z czterema spotkaniami bez straconego gola będzie współdzielić rekord z kadrą prowadzoną przez Antoniego Piechniczka w 1986 roku.

 

WYNIKI I TABELE ELIMINACJI EURO 2020

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie