El. Euro 2020: Szalony mecz w Belgradzie. Premierowy triumf Portugalii

Ze wszystkich sobotnich starć w ramach eliminacji Euro 2020 to, które odbyło się w Belgradzie pomiędzy reprezentacją Serbii oraz Portugalii było zdecydowanie najciekawsze i obfitowało w sporą liczbę goli. Ostatecznie goście wygrali 4:2 i tym samym odnieśli pierwszy triumf w walce o awans do mistrzostw Starego Kontynentu.

Portugalczycy mieli do tej pory dwa rozegrane mecze, w których dzielili się punktami odpowiednio z Ukrainą (0:0) oraz Serbią (1:1). W trzecim starciu grupowym doszło do rewanżu z tymi drugimi. W Belgradzie gospodarze pragnęli pójść za ciosem po zwycięstwie nad Litwą 4:1. Wcześniej ekipa z Bałkanów oprócz wspomnianego remisu z Portugalią, przegrała aż 0:5 na Ukrainie.

Kibice na stadionie Rajko Miticia nie mogli narzekać na brak emocji. Dotyczy to zwłaszcza drugiej połowy, ponieważ w pierwszych trzech kwadransach padł jeden gol autorstwa Willliama Carvalho, który zapisał się na liście strzelców w 42. minucie.

W 58. minucie aktualni mistrzowie Europy dorzucili kolejne trafienie po strzale Goncalo Guedesa i mogło wydawać się, że przyjezdni w pełni kontrolują przebieg wydarzeń.

Do głosu doszli jednak Serbowie. W 68. minucie kontaktowego gola zdobył Nikola Milenković, który zapoczątkował wymianę cios za cios. W 80. minucie do siatki trafił Cristiano Ronaldo.

To nie był jeszcze koniec emocji. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry znowu odpowiedzieli gospodarze za sprawą Aleksandara Mitrovicia. Nie minęło sześćdziesiąt sekund, a czwarte trafienie dla ekipy z Półwyspu Iberyjskiego zanotował Bernardo Silva.

Prawdziwa huśtawka nastrojów rozgrzała kibiców na stadionie w Belgradzie do czerwoności. Miejscowi nie byli jednak w stanie zniwelować strat, ponosząc drugą porażkę w tych eliminacjach. Portugalczycy zanotowali premierowy triumf.

Obie reprezentacje ponownie wybiegną na murawę 10 września. Ronaldo i spółka zagrają na Litwie, natomiast Serbowie zaprezentują się w Luksemburgu.

Serbia - Portugalia 2:4 (0:1)
Bramka: Milenković 68, Mitrović 85 - Carvalho 42, Guedes 58, Ronaldo 80, Silva 86

Serbia: Marko Dmitrović - Nikola Milenković, Nikola Maksimović, Matjia Nastasić, Aleksandar Kolarov - Nemanja Matić, Luka Milivojević (Luka Jović 87) - Darko Lazović (Adem Ljajić 59), Dusan Tadić, Filip Kostić (Aleksandar Katai 83) - Aleksandar Mitrović

Portugalia: Rui Patricio - Raphael Guerreiro, Ruben Dias, Jose Fonte, Nelson Semedo (Joao Cancelo 65) - Bruno Fernandes (Joao Moutinho 85), William Carvalho, Danilo - Bernardo Silva, Goncalo Guedes (Joao Felix 70), Cristiano Ronaldo

Żółte kartki: Maksimovic, Kolarov - Dias, Carvalho