Ekipa Sandecji spisuje się w tym sezonie zero-jedynkowo. Wystarczy powiedzieć, że podopieczni Tomasza Kafarskiego mają na swoim koncie trzy zwycięstwa oraz cztery porażki i żadnego remisu. W poprzedniej kolejce zespół z Nowego Sącza przegrał w Radomiu z Radomiakiem 0:1 i plasuję się na piętnastym miejscu w tabeli, tuż nad strefą spadkową.

 

Jastrzębianie są na ósmej lokacie, ale posiadają tylko punkt więcej od swoich sobotnich adwersarzy. Zawodnicy GKS-u w poprzedniej serii gier przerwali passę czterech meczów bez zwycięstwa i trzech remisów z rzędu, wygrywając ze słabiutką w tym sezonie Odrą Opole 2:0.

 

I mimo, że obie ekipy dzieli sześć pozycji, to bezpośrednia konfrontacja zapowiada się niezwykle wyrównanie, w której ciężko wskazać faworyta. Triumf gospodarzy sprawi, że zbliżą się do środkowej strefy klasyfikacji, podczas gdy ewentualne zwycięstwo gości umocni ich w pierwszej części tabeli. Warto podkreślić, że jastrzębianie w tym sezonie jeszcze nie wygrali na wyjeździe.

 

W ubiegłorocznych rozgrywkach GKS zremisował w Nowym Sączu 1:1, aby u siebie rozgromić Sandecję aż 5:0. Oba zespoły skończyły wówczas sezon w czołówce tabeli, odpowiednio na czwartej i piątej lokacie.

 

WYNIKI I TABELA FORTUNA 1 LIGI

 

Relacja i wynik na żywo meczu Sandecja Nowy Sącz - GKS 1962 Jastrzębie o godz. 19:10 na Polsatsport.pl.