Fortuna 1 Liga: Stomil Olsztyn przerwał złą passę

W sobotnim meczu 8. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa Stomilu Olsztyn pokonała na wyjeździe Chojniczankę Chojnice 3:1 i tym samym zainkasowała trzy punkty po dwóch meczach bez zwycięstwa.

Olsztynianie w dwóch ostatnich kolejkach zdobyli tylko punkt za bezbramkowy remis w Głogowie z Chrobrym. W poprzedniej serii gier ekipa z Warmii i Mazur musiała uznać wyższość na własnym boisku Zagłębiu Sosnowiec 1:3.

Chojniczanka również chciała wrócić na zwycięską ścieżkę po tym jak w trzech ostatnich konfrontacjach poniosła dwie porażki (z Miedzią Legnica 0:3 oraz Puszczą Niepołomice 0:1) oraz zanotowała remis 1:1 z GKS-em Tychy. Wszystkie te mecze były rozegrane w Chojnicach, podobnie jak sobotni.

Gospodarze pragnęli podreperować swój mizerny dorobek na własnym gruncie. W 11. minucie na liście strzelców zapisał się Krystian Wachowiak i Chojniczanka objęła prowadzenie. Jeszcze przed przerwą, w 29. minucie do remisu doprowadzili jednak olsztynianie. Autorem trafienia został Grzegorz Lech.

W drugiej połowie do siatki trafiali już tylko piłkarze Stomilu. W 70. minucie Artur Siemaszko, natomiast w doliczonym czasie gry Oktawian Skrzecz stłamsili rywali, zapewniając przyjezdnym triumf 3:1.

Dzięki zwycięstwu, Stomil z trzynastoma punktami umocnił się w czołówce tabeli Fortuna 1 Ligi, podczas gdy Chojniczanka pozostaje w strefie spadkowej z ośmioma oczkami.

Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 1:3 (1:1)
Bramki: Wachowiak 11 - Lech 29, Siemaszko 70, Skrzecz 93