Kasprzyk: Duma, że dziewczyny się podniosły, tylko ten lot za krótko trwał

Siatkówka

- Na pewno jest duma, że się podniosły, tylko ten lot za krótko trwał. Zawiodło trochę przyjęcie, ale Turczynki zagrywały niesamowicie. Trochę meczów oglądałem i rzadko zdarza się, żeby drużyny z taką zagrywką wytrzymały cały mecz. To nam narobiło najwięcej szkody - powiedział prezes PZPS, Jacek Kasprzyk po przegranym meczu Polek z Turczynkami 1:3 w półfinale mistrzostw Europy.

Marcin Lepa: Przegrywamy półfinał 1:3. Ciekawi mnie czy bardziej boli, że była szansa na nawiązanie walki w czwartym secie? Czy jednak bardziej duma z tego jak się dziewczyny podniosły?

 

Jacek Kasprzyk: Na pewno jest duma, że się podniosły, tylko ten lot za krótko trwał. Zawiodło trochę przyjęcie, ale Turczynki zagrywały niesamowicie. Trochę meczów oglądałem i rzadko zdarza się, żeby drużyny z taką zagrywką wytrzymały cały mecz. To nam narobiło najwięcej szkody. Dziewczyny podniosły się w trzecim secie. Widać, że ten zespół ma charakter, wolę walki, chce wygrywać. W tym spotkaniu dziewczyny były trochę słabsze, ale jest jeszcze mecz o brązowy medal i Włoszki się tak nie postawią. Tak jak nam pomagała publiczność w Łodzi, tak samo tureccy kibice pomogli Turczynkom.

 

Pół żartem, pół serio trzeba powiedzieć, że następnym razem trzeba organizować turnieje od początku do końca, a całkiem serio trzeba powiedzieć, że była fajna atmosfera, której potrzebuje siatkówka.

 

Widać, że siatkówka jest popularna, oglądana i przysparza ludziom bardzo dużo emocji. Cieszymy się, że u nas hala była zapełniona. W Ankarze też było widać garstkę Polaków, szkoda, że tak mało. Myślę, że na następne mecze bilety będą rezerwowane dużo wcześniej przez polskich kibiców, bo na dziewczyny warto przyjeżdżać, warto oglądać. Grają coraz lepiej. Jako związek zrobimy wszystko, żeby było im dobrze, żeby funkcjonowały jak najlepiej i przygotowały się do meczu o brązowy medal oraz turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk, gdyż nie jest powiedziane, że nie pojadą.

 

Co do turnieju kwalifikacyjnego, to Turcy nie do końca są przekonani o konieczności organizacji go w styczniu. I pytanie, czy wiadomo co dalej? Gdzie ten turniej może się odbyć?

 

Na dzień dzisiejszy federacja europejska nie ma chętnego na organizację tego turnieju, na pewno nie na taką kwotę o jakiej się mówi, czyli milionie euro. To jest turniej na osiem drużyn, więc koszty oprócz zapłacenia za niego, opłacenie pobytu tych drużyn przez tydzień jest ponad miarę nawet najbogatszych federacji jak Holandia, Turcja.

 

A nas to interesuje przy przystępniejszej cenie?

 

Jeżeli mielibyśmy to robić, to bez ceny. Kongres CEV będzie w Paryżu pod koniec września, ale mówi się, że będzie to organizował CEV na neutralnym terenie.

 

WYNIKI ME SIATKAREK 2019

 

Rozmowa z Jackiem Kasprzykiem w załączonym materiale wideo.

Marcin Lepa, KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie