ME siatkarek 2019: Serbia - Włochy. Transmisja w Polsacie Sport

Mecz Serbia - Włochy to pierwszy półfinał mistrzostw Europy siatkarek. Spotkanie w Ankarze będzie rewanżem za finał ostatnich mistrzostw świata, w którym górą były Serbki. Ta drużyna broni tytułu najlepszej na Starym Kontynencie i jest wicemistrzem olimpijskim. Nie oznacza to jednak, że jest zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania. W finale mistrzostw świata zwycięzcę poznaliśmy dopiero po tie breaku. Transmisja meczu Serbia - Włochy w Polsacie Sport od godziny 16:00.

Serbki jako pierwsze awansowały do półfinału mistrzostw Europy. W ćwierćfinale w Ankarze pokonały Bułgarię, z którą wcześniej spotkały  się w grupie i która potrafiła im wtedy urwać faworytkom jednego seta. W meczu o półfinał mistrzynie świata już na to nie pozwoliły, później czekały na rozstrzygnięcie w ćwierćfinale pomiędzy Włoszkami a Rosjankami. Po nim stało się jasne, że w półfinale dojdzie do rewanżu za finał ubiegłorocznych mistrzostw świata.

Serbki wygrały z Bułgaria gładko, w dwóch pierwszych setach ich rywalki nie przekroczyły granicy 20 punktów. Tylko w trzeciej partii obrończynie tytułu trochę się męczyły, wygrywając ją na przewagi 28:26. Serbki wciąż są niepokonane w tegorocznych mistrzostwach Europy i zapewne planują takimi pozostać aż do końca turnieju.

W sobotę ten plan spróbują pokrzyżować Włoszki, Wicemistrzynie świata rozpoczęły turniej od czterech zwycięstw bez straty seta, pokonując kolejno Portugalię, Ukrainę, Belgię i Słowenię. Zwycięski marsz zakończył się po meczu z Polską, który podopieczne Jacka Nawrockiego wygrały 3:2.

Ta porażka nie spowodowała paniki w ekipie Italii. W 1/8 finału odniosła ona pewne zwycięstwo nad Słowacją, ponownie nie tracąc seta. W półfinale Włoszki zameldowały się po wygranej w hitowym ćwierćfinale z Rosją. W łódzkiej Atlas Arenie oddały rywalkom pierwszą partię, ale w kolejnych były już górą.

Półfinał Serbia - Włochy będzie zapewne równie zacięty i emocjonujący, jak pamiętny mecz w Jokohamie. 20 października 2018 roku Serbki wygrały 3:2 (15:12 w tie-breaku) i wywalczyły złoto siatkarskiego mundialu.

Transmisja meczu Serbia - Włochy w Polsacie Sport od godziny 16:00. Początek studia przedmeczowego od godz. 15:00.