UFC 242: Khabib - Poirier. Wyniki gali

Sporty walki

Khabib Nurmagomedov (28-0, 8 KO, 10 SUB) potwierdził dominację w wadze lekkiej i pokonał Dustina Poiriera (25-6-1NC, 12 KO, 7 SUB) duszeniem zza pleców w trzeciej rundzie podczas gali UFC 242. Dla zawodnika z Dagestanu była to druga obrona pasa w tej kategorii.

Wyniki gali UFC 242:

Karta przedwstępna:

k. lekka: Don Madge pokonał Faresa Ziama przez jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 29-28)
k. średnia: Omari Akhmedov pokonał Zaka Cummingsa przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 29-28)
k. półśrednia: Muslim Salikhov pokonał Nordine'a Taleba przez KO, runda 1
k. półśrednia: Belal Muhammad pokonał Takashiego Sato  przez poddanie, runda 3

Karta wstępna:

k. lekka: Ottman Azaitar pokonał Teemu Packalena przez KO, runda 1
k. kogucia: Sarah Moras pokonała Lianę Jojuę przez TKO, runda 3
k. piórkowa: Zubaira Tukhugov zremisował z Leronem Murphym przez niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 28-29, 28-28)
k. musza: Joanne Calderwood pokonała Andreę Lee (30-27, 29-28, 28-29) przez niejednogłośną decyzją sędziów

Karta główna:

k. lekka: Diego Ferreira (16-2, 3 KO, 6 SUB) pokonał Mairbeka Taisumova (27-6, 15 KO, 9 SUB) przez jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-27, 29-27)
k. ciężka: Curtis Blaydes (12-2-1NC, 9 KO) pokonał Shamila Abdurakhimova (20-5, 9 KO, 4 SUB) przez TKO, runda 2
k. lekka: Islam Makhachev (18-1, 3 KO, 7 SUB) pokonał Davi Ramosa (10-3, 1 KO, 7 SUB) przez jednogłośną decyzję sędziów (30-26, 29-27, 30-26)
k. lekka: Paul Felder (17-4, 10 KO, 1 SUB) pokonał Edsona Barbozę (20-8, 12 KO, 1 SUB) przez niejednogłośną decyzję sędziów (30-27, 29-28, 27-30)

Walka wieczoru o pas mistrzowski UFC:

k. lekka: Khabib Nurmagomedov (28-0, 8 KO, 10 SUB) pokonał Dustina Poiriera (25-6-1NC, 12 KO, 7 SUB) przez poddanie, runda 3

jb, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Dobranoc!

III RUNDA

Od próby poddania rundę rozpoczął Poirier, ale nieudana gilotyna kosztowała go utratę resztek sił. Khabib obalił przeciwnika i po chwili poddał go duszeniem za pleców.

II RUNDA

Choć Poirier trafił na początku mocnym ciosem, przez prawie całą rundę Khabib kontrolował swojego rywala w parterze. Klasyka.

I RUNDA

Pełna dominacja Khabiba, który kilkukrotnie obalił rywala i próbował zarówno go poddać, jak i rozbić łokciami. 10-8?

Czas na walkę wieczoru! Khabib Nurmagomedov (27-0, 8 KO, 9 SUB) czy Dustin Poirier (25-5-1NC, 12 KO, 7 SUB)?

A jednak niespodzianka!

Edson Barboza (20-7, 12 KO, 1 SUB) vs Paul Felder (16-4, 10 KO, 1 SUB)

III RUNDA

Koniec walki! Wydaje się, że Barboza miał przewagę w ciągu 15 minut stójkowej wymiany i to właśnie jemu sędziowie powinni przyznać wygraną.

II RUNDA

Po ponad minucie wymianie w stójce, Barboza skutecznie obalił rywala, gdzie zadawał kolejne ciosy łokciami. Po kilkudziesięciu sekundach walka wróciła do płaszczyzny kickbokserskiej. Felder próbował obalić przeciwnika, ale nieskutecznie. Wydaje się, że dzięki skutecznemu sprowadzeniu, sędziowie zapiszą tę rundę po stronie Barbozy.

I RUNDA

Mocna walka w stójce! Felder ostro krwawi po przypadkowym zderzeniu głowami. W kolejnych minutach pojedynku może mu to przeszkadzać.

Czas na walkę poprzedzają starcie wieczoru, czyli pojedynek Edson Barboza (20-7, 12 KO, 1 SUB) vs Paul Felder (16-4, 10 KO, 1 SUB)!

Islam Makhachev (17-1, 3 KO, 7 SUB) vs Davi Ramos (10-2, 1 KO, 7 SUB)

III RUNDA

Runda dla Makhacheva. Rosjanin trafił mocnym ciosem na początku starcia i pewnie kontrolował swojego rywala w parterze. Czekamy na werdykt.

II RUNDA

Panowie rozkręcili się pod koniec drugiego starcia. Widać jednak, że skupiają się przede wszystkim na taktyce i boją się podjąć ryzyko.

I RUNDA

Pięć minut wymiany w stójce, ale bez mocniejszych ciosów. Czekamy na konkretniejsze akcje w kolejnym starciu!

Czas na kolejne ciekawe starcie w wadze lekkiej. Islam Makhachev (17-1, 3 KO, 7 SUB) kontra Davi Ramos (10-2, 1 KO, 7 SUB)!

Curtis Blaydes (11-2-1NC, 8 KO) vs Shamil Abdurakhimov (20-4, 9 KO, 4 SUB)

II RUNDA

Tym razem się udało. Blaydes szybko obalił rywala i kilkadziesiąt sekund później rozbił go ciosami.

I RUNDA

Pełna kontrola Blaydesa w parterze. Zabrakło kilku sekund, żeby wygrał walkę przed czasem ciosami właśnie w parterze.

Przed nami druga walka karty głównej. Curtis Blaydes (11-2-1NC, 8 KO) vs Shamil Abdurakhimov (20-4, 9 KO, 4 SUB)!

Diego Ferreira (16-2, 3 KO, 6 SUB) pokonał Mairbeka Taisumova (27-6, 15 KO, 9 SUB) jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-27, 29-27)

Mairbek Taisumov (27-5, 15 KO, 9 SUB) vs Diego Ferreira (15-2, 3 KO, 6 SUB)

III RUNDA

Jeszcze jedna runda solidnego boksowania. Taisumov skończył tę walkę mocno porozbijany. Czekamy na decyzję sędziów.

II RUNDA

Kolejne pięć minut mocnych wymian w stójce! Taisumov niespodziewanie próbował obalić rywala, ale panowie błyskawicznie wstali. Wydaje się, że Ferreira zachował więcej sił na ostatnią rundę.

I RUNDA

Trafił mocnym ciosem Taisumov w połowie rundy, ale nie zdołał pokonać Ferreiry przed czasem. Przez całą rundę obaj zawodnicy wymieniali ciosy w stójce.

Zaczynamy kartę główną. Na początek walka Mairbek Taisumov (27-5, 15 KO, 9 SUB) vs Diego Ferreira (15-2, 3 KO, 6 SUB)!