Letnie GP w kombinacji: Riiber znów wygrał, Polacy daleko

Norweg Jarl Magnus Riiber wygrał ostatnie w tym sezonie zawody Letniej Grand Prix w kombinacji norweskiej, które odbyły się w słoweńskiej Planicy. Najlepszy z Polaków Szczepan Kupczak zajął 23. miejsce.

Riiber, który zwyciężył również w sobotę, uzyskał 2,4 s przewagi nad Francuzem Antoine'em Gerardem i 3,4 nad swoim rodakiem Jensem Luraasem Oftebro. Kupczak minął linię mety niecałe dwie minuty po zwycięzcy.

Wojciech Marusarz zajął 44. miejsce (4.27,8 straty), a Piotr Kudzia był 47. (5.26,2). Mateusz Jarosz został zdublowany i sklasyfikowano go na 49. pozycji.

Kupczak oddał skok na 124 metry, co dało mu 19. lokatę w tej części rywalizacji. Najlepszy był inny Norweg Espen Bjoernestad, który uzyskał 135 m. Riiber był ósmy - 133,5 m. Zdobywca Kryształowej Kuli w tym roku w sezonie zimowym był jednak tradycyjnie szybki na trasie biegu na 10 km i sięgnął po zwycięstwo.

W klasyfikacji generalnej cyklu triumfował Austriak Franz-Josef Rehrl, który w niedzielę nie przystąpił do biegu. Zgromadził w siedmiu zawodach (wliczając niedzielne) łącznie 415 punktów. Na drugim miejscu rywalizację w Letniej GP zakończył Włoch Samuel Costa - 298 pkt. Kupczak, najlepszy z Biało-Czerwonych, był dziewiąty.