W Karkonosze przyjadą m.in. Piotr Lisek, Konrad Bukowiecki oraz Piotr Małachowski. - Świetnie, że Karpacz stawia na lekkoatletykę i zbudował stadion. Nie mogę się doczekać startu na nowym obiekcie. Słyszałem, że jest pięknie położony i ma bardzo dobrze przygotowaną rzutnię. Mieszkańców miasta i turystów zapraszam na mityng otwarcia, będę się starał popisać naprawdę dalekimi rzutami - zadeklarował Małachowski.

 

Stadion został usytuowany między wzgórzami, nad którymi w tle dominuje główne pasmo Karkonoszy. Gospodarze regionu uważają, że może być uznany za jeden z najbardziej malowniczych obiektów lekkoatletycznych w Polsce. Jego największym atutem ma być górskie położenie.

 

- Stadion jest jednym z najwyżej położonych w Polsce. Jestem przekonany, że będzie świetnym ośrodkiem treningowym dla kadry lekkoatletycznej, która odnosi ostatnio tak spektakularne sukcesy, jak zwycięstwo w drużynowych mistrzostwach Europy. Chcemy gościć w Karpaczu czołowych sportowców, stworzymy im świetne warunki - zaznaczył burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

 

Wstęp na czwartkowy mityng i uroczyste otwarcie stadionu będzie bezpłatny.