PŚ w rajdach terenowych: Sonik zapewnił sobie trofeum w quadach

Moto
PŚ w rajdach terenowych: Sonik zapewnił sobie trofeum w quadach
fot. Cyfrasport

Jadący quadem Rafał Sonik zajął drugie miejsce w Atacama Rally w Chile i jednocześnie wygrał rywalizację zawodników klasyfikowanych w cyklu FIM. W ten sposób - na jedną rundę przed końcem sezonu - zapewnił sobie triumf w Pucharze Świata.

- To ogromna satysfakcja wywalczyć znów Puchar Świata. Sukces, który odnosimy po porażce smakuje zdecydowanie lepiej i jest cenniejszy. Myślę, że tę opinię podziela także mój zespół, z którym w tym sezonie wytrwale i z determinacją pracowaliśmy, by znów znaleźć się na szczycie – powiedział Sonik, cytowany w komunikacie.

 

Na ostatnim etapie najszybszy był Chilijczyk Giovanni Enrico, który wyprzedził rodaka Luisa Barahonę i Sonika. W "generalce" Enrico miał prawie 39 minut przewagi nad Polakiem i dwie godziny 23 minuty nad Barahoną.

 

W klasyfikacji PŚ prowadzi Sonik - 100 pkt, a za nim plasują się Rosjanin Aleksander Maksimow - 60 i Fahad Al-Mussalam z Kuwejtu - 28. Enrico nie zgłosił się do klasyfikacji FIM.

 

Za miesiąc w Maroku (za pierwsze miejsce jest 28 punktów) polski zawodnik odbierze zarówno trofeum przyznawane najlepszemu quadowcowi, jak i Puchar Świata weteranów, w którym rywalizują zarówno motocykliści, jak i specjaliści w jeździe na czterokołowcach.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze