Anderson nie zagra już w tym roku

Tenis
Anderson nie zagra już w tym roku
fot. PAP/EPA

Pauzujący od dwóch miesięcy z powodu kontuzji tenisista Kevin Anderson nie zagra już to końca roku. Zawodnik z RPA po raz kolejny w tym roku zmaga się z kłopotami zdrowotnymi.

"2019 rok jest dla mnie bardzo trudny i frustrujący pod względem tenisowym. Rozmawiałem ze swoim teamem, konsultowałem to z lekarzami i postanowiliśmy, że najlepiej będzie, jeśli do końca sezonu odpocznę, a potem będę się przygotowywał do kolejnego. To da mi wystarczająco dużo czasu na dokończenie rahabilitacji i wyzdrowienie" - napisał na Twitterze Anderson.

 

33-letni gracz ostatni mecz rozegrał w pierwszej połowie lipca - odpadł w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Później z powodu kontuzji kolana musiał zrezygnować m.in. z US Open.

 

Wcześniej miał problemy z łokciem i z tego względu pauzował wiosną prawie trzy miesiąca. Przez to opuścił m.in. French Open. Zarówno w Paryżu, jak i w Nowym Jorku w tamtym sezonie dotarł do 1/8 finału. W tym roku łącznie zagrał tylko w pięciu turniejach. Na początku stycznia zajmował szóste miejsce w rankingu ATP, obecnie jest 18.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze