El. Euro 2020: Fenomenalny gol Halstenberga! Niemcy ograli Irlandię Północną

Reprezentacja Niemiec wygrała na wyjeździe z Irlandią Północną 2:0 w meczu 5. kolejki eliminacji EURO 2020. Gole dla gości strzelili Marcel Halstenberg oraz Serge Gnabry.

Irlandia Północna rewelacyjnie rozpoczęła eliminacje EURO 2020. Wygrała cztery spotkania i dość niespodziewanie wspięła się na pierwsze miejsce w tabeli grupy C. Za plecami znajdowały się reprezentacje Niemiec i Holandii. Podopieczni Michaela O'Neilla nie grali jednak z tymi ekipami, tylko z tymi teoretycznie słabszymi. Pierwszy poważny sprawdzian pojawił się w poniedziałek. Do Belfastu przyjechali Niemcy.

Zgodnie z planem przeważali goście. Za każdym razem brakowało jednak wykończenia, dlatego zaskoczeniem była akcja z ostatnich minut pierwszej połowy, kiedy po sporym zamieszaniu gospodarze prawie trafili do siatki. Do przerwy było 0:0, ale po wznowieniu gry w końcu obejrzeliśmy coś wartego uwagi. W 48. minucie Marcel Halstenberg zdobył kapitalną bramkę po zagraniu Juliana Brandta. Gracz RB Lipsk uderzył fenomenalnie zaraz po tym, jak piłka odbiła się od murawy.

Niemcy dominowali, ale na drugiego gola czekali do ostatniej akcji meczu. Wtedy Kai Havertz nieco wygonił podaniem Serge'a Gnabry'ego, który jednak potrafił wpakować piłkę do siatki z ostrego kąta.

Dzięki tej wygranej Niemcy awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Irlandia Północna - Niemcy 0:2 (0:0)

Bramki: Halstenberg 48, Gnabry 90+3

Irlandia Północna: Peacock-Farrell - Dallas, Cathcart, Evans, Lewis - McNair, Davis, Saville (70 Magennis) - Evans, Washington (83 Lavery), McGinn (59 Whyte).

Niemcy: Neuer - Klostermann, Sule, Ginter (40 Tah), Halstenberg - Brandt, Kimmich, Kroos - Werner (68 Havertz), Gnabry, Reus (85 Can).

Żółte kartki: McNair, Saville - Gnabry.