El. Euro 2020: Słowenia wygrała z Izraelem. Przesądził gol w 90. minucie

Słowenia pokonała u siebie Izrael 3:2 w eliminacjach Euro 2020. Decydujący gol padł w 90. minucie! Taki wynik sprawił, że Słowenia jest wiceliderem grupy G. Prowadzi Polska, mająca 13 punktów, czyli dwa "oczka" więcej.

Słowenia jeszcze nigdy nie przegrała z Izraelem. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego dotychczasowy bilans tych drużyn to było jedno zwycięstwo Słowenii i trzy remisy. Na dodatek, gospodarze przystępowali do meczu podbudowani zwycięstwem z Polską (2:0).

Kibice w Lublanie czekali na gola do 43. minuty. Po wymianie kilku podań Josip Ilicić zgrał piłkę do Benjamina Verbicia, który podciął piłkę nad bramkarzem. To była koronkowa akcja. Wydawało się, że Słoweńcy pójdą za ciosem, tymczasem tuż po przerwie goście doprowadzili do remisu.

Bibras Natcho uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się od jednego z zawodników, co utrudniło Janowi Oblakowi interwencję, po czym wpadła do siatki. Kilka minut później było 2:1 dla Izraela. Podopieczni Matjaża Keka na własne życzenie stracili piłkę na własnej połowie i chwilę później Eran Zahavi popisał się fantastycznym strzałem z dystansu. Oblak był bez szans. Dla najlepszego strzelca eliminacji Euro 2020 był to ósmy gol. Sto osiemdziesiąt sekund później było 2:2. Tym razem na listę strzelców wpisał się były zawodnik Jagiellonii Białystok Roman Bezjak.

Słoweńcy liczyli na pełną pulę i dopięli swego. Bramkarz Ofir Marciano kilka razy uratował swój zespół od straty gola, ale w 90. minucie był bez szans i skapitulował po świetnym strzale głową Verbicia. Sędzia doliczył cztery minuty, jednak więcej goli nie padło.

Był to drugi mecz Słowenii i Izraela w tych eliminacjach. W marcu w Hajfie było 1:1.

Słowenia - Izrael 3:2 (1:0)

Bramki: Verbić 43, 90, Bezjak 66 - Natcho 50, Zahavi 63

Słowenia: Jan Oblak – Petar Stojanović, Aljaż Struna (54. Miha Blażić), Miha Mevlja, Bojan Jokić (46. Jure Balkovec) – Josip Ilicić, Rene Krhin (81. Denis Popović), Jasmin Kurtić, Benjamin Verbić – Andraż Sporar, Roman Bezjak

Izrael: Ofir Marciano – Orel Dgani, Loai Taha, Hatem Elhamed, Omri Ben Harush (46. Beram Kayal) – Eli Dasa, Dor Peretz (77. Dan Glazer), Bibras Natcho, Manor Solomon – Shon Weissman (61. Munas Dabbur), Eran Zahavi

Żółte kartki: Bezjak, Ilicić, Verbić - Taha, Peretz