Tokio 2020: Olimpijski test kajakarskiej reprezentacji

Inne
Tokio 2020: Olimpijski test kajakarskiej reprezentacji
fot. PAP

Dziesięcioosobowa reprezentacja Polski kajakarzy i kanadyjkarzy wyleci we wtorek do Tokio na przedolimpijskie zawody testowe. Jak powiedział prezes Polskiego Związku Kajakowego Tadeusz Wróblewski, wizyta w Japonii ma nie tylko charakter sportowy.

Przedolimpijskie zawody testowe odbywają się niemal na każdym obiekcie kajakarskim czy wioślarskim, który jest przygotowywany i budowany akurat na igrzyska. Dla wioślarzy testem były mistrzostwa świata juniorów, które przed miesiącem odbyły się w stolicy Japonii. W czwartek olimpijski rekonesans przeprowadzą kajakarze, udział w zawodach zapowiedzieli zawodnicy ze światowej czołówki.

 

PZKaj do Tokio powołał 10-osobową reprezentację: kajakarki Annę Puławską i Helenę Wiśniewską, kanadyjkarki Dorotę Borowską, Sylwię Szczerbińską, Julię Walczak, kanadyjkarzy Tomasza Kaczora, Michała Kudłę, Mateusza Kamińskiego oraz kajakarzy Rafała Rosolskiego i Pawła Kaczmarka. Rozegranych zostanie 10 konkurencji olimpijskich, ale tylko na jedynkach i dwójkach.

 

- Może nie wyniki są najważniejsze, ale zapowiada się ciekawa rywalizacja. Są przedbiegi, finały, ceremonie dekoracji. Na torze są nowe urządzenia, nowe bloki startowe, będziemy zwracać też szczególną uwagę na warunki pogodowe, bo wiemy, że na Zatoce Tokijskiej często mocno wieje. Sam tor też jest bardzo szeroki. Musimy też pamiętać, że rywalizujemy półtora miesiąca później niż to będzie miało miejsce w przyszłym roku na igrzyskach. Ta aura może być inna - powiedział Wróblewski.

 

Jak dodał, wyjazd do Tokio będzie również okazją na zapoznanie się z kwestiami pozasportowymi.

 

- Razem z trenerem kajakarek Maciejem Juhnke pojedziemy do miejscowości Ena, gdzie ma odbyć się zgrupowanie naszej kadry przed samymi igrzyskami. Póki co, kajakarki mają zapewnione zgrupowanie w Korei Południowej, ale to może ulec zmianie. Będziemy chcieli też zapoznać się z całą logistyką w Tokio - wyjaśnił prezes PZKaj.

JA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze