El. Euro 2020: Cztery gole Ronaldo w meczu z Litwą!

Portugalia rozbiła na wyjeździe Litwę 5:1 w meczu eliminacji Euro 2020. Bohaterem spotkania był Cristiano Ronaldo, który strzelił cztery gole. Dzięki temu ustanowił kolejne rekordy.

Wszystko rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami. Wynik otworzył Ronaldo, który pokonał bramkarza strzałem z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką Markusa Palionisa. Dla CR7 był to 90. gol w drużynie narodowej.

Jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do remisu. W 28. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Mantas Kuklys, najwyżej w polu karnym wyskoczył były zawodnik Lechii Gdańsk Vytuautas Andriuskevicius i precyzyjnym strzałem głową pokonał Rui Patricio. Dla Litwy była to dopiero dziewiąta bramka w szesnastu ostatnich meczach.

Po godzinie na tablicy cały czas widniał remis 1:1. Nadzieje gospodarzy na sprawienie niespodzianki zburzył sam Ronaldo, który między 62. a 76. minutą strzelił kolejne trzy gole! Przy pierwszym z nich fatalny błąd popełnił bramkarz Ernestas Setkus. Wydawało się, że powinien bez problemów złapać piłkę, tymczasem tak ją sparował, że odbiła się od niego i wpadła do siatki.

W 79. minucie Ronaldo został zmieniony. Gdy schodził z boiska, oklaskiwali go nawet kibice gospodarzy. Kiedy gwiazdor Juventusu Turyn odpoczywał, w doliczonym czasie gry kropkę nad "i" postawił William Carvalho.

CR7 jest obecnie najskuteczniejszym strzelcem mistrzostw Europy, biorąc pod uwagę również mecze eliminacyjne. Na koncie ma 34 bramki. W samych eliminacjach jego dorobek wynosi 25 goli, co także jest rekordowym osiągnięciem.

Litwa - Portugalia 1:5 (1:1)

Bramki: Andriuskevicius 28 - Ronaldo 7 (k), 62, 65, 76, Carvalho 90+2

Litwa: Ernestas Setkus - Saulius Mikoliunas, Markus Palionis, Edvinas Girdvainis, Vytuautas Andriuskevicius - Domnatas Simkus - Vykintas Slivka, Modestas Vorobjovas, Mantas Kuklys (69. Arturas Zulpa), Ovidijus Verbickas (77. Donatas Kazlauskas) - Karolis Laukzemis (65. Deimantas Petravicius)

Portugalia: Rui Patricio - Joao Cancelo, Ruben Dias, Jose Fonte, Raphael Guerreiro - Ruben Neves, William Carvalho, Bruno Fernandes (56. Rafa Silva) - Cristiano Ronaldo (79. Goncalo Guedes), Joao Felix, Bernardo Silva (89. Pizzi)