El. ME 2020: Spokojne zwycięstwo Francji z Andorą

Reprezentacja Francji wzbogaciła się o kolejne trzy eliminacyjne niewielkim nakładem sił. Trójkolorowi pokonali kopciuszka z Andory 3:0 po golach Kingsleya Comana, Clementa Lengleta i Wissama Ben Yeddera.

Wynik starcia Francji z Andorą na Stade de France był dla wszystkich oczywisty jeszcze przed gwizdkiem, a kibice mistrzów świata nastawiali się na strzelecki festiwal swoich ulubieńców z zespołem, który przystępował do tego spotkania z zerowym dorobkiem punktowym.

Wynik w pierwszej połowie po akcji skrzydłowych otworzył Coman, a kilka minut później podwyższyć z jedenastu metrów mógł Antoine Griezmann. Snajper Barcelony jednak spudłował.

Rezultat po zmianie stron podwyższył Lenglet, który wykorzystał dośrodkowanie nowego kolegi z zespołu klubowego. W ostatnich sekundach ustalił go rezerwowy Wissam Ben Yedder. Francja wygrała swój piąty mecz w trakcie eliminacji, równając się z Turcją na szczycie grupy H.

Francja - Andora 3:0 (1:0)
Bramki: Coman 18, Lenglet 52, Ben Yedder 90

Francja: Hugo Lloris - Leo Dubois, Clement Lenglet, Raphael Varane, Lucas Digne - Corentin Tolisso, Moussa Sissoko - Kinglsey Coman (85. Nabil Fekir), Antoine Griezmann, Jonathan Ikone (63. Thomas Lemar) - Olivier Giroud (72. Wissam Ben Yedder)

Andora: Josep Gomes - Chus Rubio, Max Llovera, Ildefons Lima, Moises San Nicolas - Ludovic Clemente (79. Jordi Rubio), Marc Vales, Marc Rebes, Joan Cervos - Marcio Vieira, Cristian Martinez (69. Jordi Alaez)