Ligue 1: Szef federacji przeciw przerywaniu meczów przez homofobiczne wybryki

Piłka nożna
Ligue 1: Szef federacji przeciw przerywaniu meczów przez homofobiczne wybryki
fot. PAP

Prezes francuskiej federacji piłkarskiej (FFF) Noel Le Graet zwrócił się do sędziów, by nie przerywali meczów w tamtejszych rozgrywkach z powodu homofobicznych plakatów czy przyśpiewek. Dające arbitrom taką możliwość przepisy obowiązują od tego sezonu.

- Ja bym nie przerywał przez to spotkań, jestem temu całkowicie przeciwny - zaznaczył Le Graet we wtorkowym wywiadzie na antenie radia France Info.

 

Spytany, czy sędziowie będą się stosować do jego zalecenia już podczas pojedynków ligowych w najbliższy weekend, odparł "Mam nadzieję".

- Zadbamy o to, by nie było już więcej takich incydentów. Ale żeby przerywać mecze? Nie - podkreślił szef FFF.

 

Kilka spotkań francuskiej ekstraklasy zostało już na krótko przerwanych w tym sezonie z uwagi na homofobiczne przyśpiewki kibiców. Prezes FFF nie ma uprawnień, by formalnie nakazać arbitrom nieprzestrzeganie wspominanych przepisów.

 

Nowe zasady dotyczące walki z homofobią poparła publicznie francuska minister sportu Roxana Maracineanu. Była pływaczka w ubiegłym tygodniu wyraziła zdumienie komentarzem Le Graeta, który stwierdził, że zbyt wiele spotkań została przerwanych z powodu podobnych incydentów.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie