LM piłkarzy ręcznych: Udany ligowy sprawdzian Orlen Wisły

Piłka ręczna

W ostatnim meczu przed startem rozgrywek Ligi Mistrzów Olen Wisła Płock pokonała we własnej hali Stal Mielec 38:22. To było spotkanie trzeciej kolejki rozgrywek PGNiG Superligi. Wcześniej "Nafciarze" wygrali z Azotami Puławy i Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. W sobotę zmierzą się z mistrzem Rosji – Czechowskimi Niedźwiedziami.

Wtorkowy mecz rozpoczął się efektownie, gdyż od dwóch wkrętek ze skrzydła – najpierw autorstwa Przemysława Krajewskiego, a później Piotra Krępy. Co zaskakujące, goście od pierwszych minut zagrali bardzo konsekwentnie i skutecznie. Długo konstruowali swoje ataki pozycyjne, aby w ostatniej chwili zaskoczyć płocką obronę i Ivana Stevanovicia w bramce. Nafciarze natomiast grali szybko, ale nie zawsze dokładnie, stąd w 10. minucie był remis 5:5.

Od tego momentu jednak na boisku istniała już tylko jedna drużyna. Wiślacy wybronione piłki natychmiast zamieniali na kontry i po kwadransie gry było już 9:5. Po piątej bramce z rzędu, tym po indywidualnym rajdzie Zoltana Szity, trener Stali Dawid Nilsson poprosił o czas. Jeszcze chwilę po powrocie na parkiet stroną dominującą pozostawali "Nafciarze", ale goście zaczęli ponownie grać odważnie i skutecznie. Duża w tym zasługa bramkarza Stali Tomasza Wiśniewskiego, który odbił kilka piłek i pomógł kolegom odrobić część strat. Nie na długo, bo pod koniec pierwszej połowy gospodarze ponownie „przycisnęli” w obronie, wyprowadzili kontry i wyszli na siedem bramek przewagi (17:10).

Drugą część spotkania Wiślacy rozpoczęli od bardzo mocnego uderzenia. W ciągu dwóch minut zapisali na swoim koncie trzy bramki i obie drużyny dzieliło już dziesięć oczek. Gospodarze w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku, grali szybko i skutecznie, mimo sporej rotacji w składzie. Dużo szans strzeleckich mieli skrzydłowi Lovro Mihić i Jerko Matulić, którzy kwadrans przed końcem starcia mieli na koncie łącznie 12 bramek. Rozgrywający Stali sporo piłek posyłali do swojego kołowego Piotra Krępy, który odwdzięczał się bramkami lub rzutami karnymi.

W 45. minucie o czas znów poprosił trener Nilsson, gdyż przy stanie 28:15 zaczęło pachnieć się pogromem. Naturalnie zagrozić Wiśle nie było szans, ale przynajmniej przewaga płocczan już tak szybko nie rosła. Pod koniec meczu najwięcej braw zebrał Mikołaj Czapliński. Młody skrzydłowy przechwycił piłkę w obronie, sam popędził na bramkę Krystiana Witkowskiego i zdobył 34. bramkę Wisły w tym spotkaniu.

Orlen Wisła Płock – SPR Stal Mielec 38:22 (17:10)