Magazyn żużlowy: Rodzinne klany, czyli przy obiedzie o speedwayu

Żużel
Magazyn żużlowy: Rodzinne klany, czyli przy obiedzie o speedwayu
fot. Polsat Sport

W kolejnym odcinku magazynu żużlowego tematem przewodnim będą żużlowe klany, których nie brakuje w polskim speedwayu. Porozmawiamy także o minionych meczach w fazie play-off rozgrywek Nice 1 ligi żużlowej. Początek o godz. 19:35 w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.

Mówi się, że żużel to sport rodzinny. Nie dotyczy to tylko kibiców, którzy w familijnym gronie odwiedzają stadiony, ale także samych zawodników. W wielu teamach da się bowiem zauważyć konotacje rodzinne. Tata, syn, brat, wujek często pomagają żużlowcowi jako mechanicy, doradcy, ale również sami rywalizują na torze. Znanym przypadkiem jest Henrik Gustafsson oraz jego syn Simon. Doświadczony Szwed, uczestnik cyklu Grand Prix zanim zakończył karierę, zdążył jeszcze ścigać się ze swoją latoroślą.

 

W Polsce można wymienić wielu zawodników, których członkowie rodzinny również jeżdżą na żużlu bądź odnajdują się w tym sporcie w innej roli. W najbliższym magazynie żużlowym pokażemy to na przykładzie klanu Fajferów - rodziny, u której miłość do czarnego sportu przechodzi pokoleniowo. Czy to pomaga w lepszej atmosferze w trakcie zawodów? A może jednak hamuje rozwój zawodnika, który często znajduje się pod parasolem bezpieczeństwa rodziny? Na ten temat będą mogli wypowiedzieć się także goście Tomasza Lorka w studio, a będą to:

 

Mateusz Szczepaniak - Urodzony w Ostrowie Wielkopolskim, ale wychowanek klubu z Piły, drużynowy mistrz świata juniorów z 2007 roku. Na swoim koncie posiada występy w klubach z Częstochowy, Poznania, Łodzi, Bydgoszczy, Ostrowa oraz Krakowa. Obecnie jest blisko awansu z PGG ROW Rybnik do PGE Ekstraligi. Jego starszy brat Michał również jest żużlowcem.

 

Mirosław Woryna - syn legendy polskiego żużla, dwukrotnego brązowego medalisty Indywidualnych Mistrzostw Świata - Antoniego, a zarazem ojciec wychowanka ROW-u Rybnik Kacpra, u którego jest mechanikiem.

 

Robert Miśkowiak - Indywidualny mistrz świata juniorów z 2004 roku. Urodzony w Rawiczu, lecz wychowanek klubu z Piły. Następnie bronił barw zespołów z Wrocławia, Leszna, Ostrowa, Poznania, Lublina, Gdańska oraz Bydgoszczy. Wujek i mentor jednocześnie jeżdżącego w forBet Włókniarzu Częstochowa - 18 letniego Jakuba Miśkowiaka.

 

W ramach cyklu "Sylwetka zawodnika" zaprezentujemy postać żużlowca Zdunek Wybrzeża Gdańsk - Denisa Zielińskiego.

 

Magazyn żużlowy o godz. 19:35 w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.

Krystian Natoński, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie