ME siatkarzy 2019: Kontuzjowany N'Gapeth poznał diagnozę

Siatkówka
ME siatkarzy 2019: Kontuzjowany N'Gapeth poznał diagnozę
fot. PAP

Selekcjoner reprezentacji Francji Laurent Tillie nabawił się poważnego bólu głowy, gdy na kilka dni przed startem mistrzostw Europy pod wielkim znakiem zapytania stanął występ Earvina N'Gapetha. Gwiazdor Trójkolorowych nabawił się kontuzji na rozgrzewce, a według diagnozy do gry będzie mógł wrócić dopiero po pierwszej fazie turnieju.

Reprezentacja Francji będzie jednym z faworytów do zwycięstwa w mistrzostwach Europy, jednak Trójkolorowi mają pod górkę jeszcze przed ich startem. Na kilka dni przed rozpoczęciem zawodów rozegrali mecz kontrolny z Niemcami, a na rozgrzewce kontuzji nabawił się Earvin N'Gapeth.
 
N'Gapeth poczuł ból podczas ataku tuż przed rozpoczęciem spotkania i rozpoczął się wyścig z czasem. W poniedziałek siatkarz udał się do szpitala, gdzie przeszedł szereg badań. Uraz żebra jest na tyle poważny, że 28-latek opuści otwarcie ME. Według lekarzy jednak absencja może potrwać maksymalnie do końca fazy grupowej, gdzie każdy zespół rozegra pięć spotkań.
 
Wielce prawdopodobne jest też, że przyjmujący powróci do składu nieco wcześniej. Być może już na hitowe spotkania z Bułgarią i Włochami.
 
Nieco lepsze wieści pojawiły się odnośnie  zdrowia Trevora Clevernota, który może być dostępny już na pierwsze spotkanie EuroVolley.
 
Do składu ma wrócić także Thibault Rossard, który zastąpi... swojego kuzyna Nicolasa.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze