Sezon reprezentacyjny nie rozpoczął się najlepiej dla Serbów. Przegrali walkę o najważniejszy cel tegorocznych rozgrywek, czyli awans na igrzyska olimpijskie. Podczas turnieju w Bari podopieczni Nikoli Grbicia pokonali Australię i Kamerun, lecz w bezpośredniej rywalizacji o awans przegrali 0:3 z gospodarzami.

 

Występu Serbów w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera również nie można zaliczyć do udanych. Z bilansem dwóch porażek i jednego zwycięstwa zajęli trzecie miejsce za Brazylią i Polską.

 

Szansę na pierwszy sukces siatkarze prowadzeni od niedawna przez Slobodana Kovaca będą mieli na mistrzostwach Europy. Szkoleniowiec ogłosił w jakim składzie jego zespół stanie do walki o tytuł na europejskim czempionacie. Serb nie zaskoczył nikogo powołując wszystkie największe gwiazdy, jak Srecko Lisinac, Aleksandar Atanasijević znani doskonale polskim kibicom z występów w PlusLidze.

 

Serbowie w grupie B zmierzą się z Austrią, Belgią, Niemcami, Słowacją i Hiszpanią. Pierwszy mecz rozegrają 13 września z reprezentacją Niemiec.

 

Skład reprezentacji Serbii na ME siatkarzy 2019: 

 

Rozgrywający: Nikola Jovović, Vuk Todorović
Atakujący: Aleksandar Atanasijević, Dražen Luburić
Środkowi: Srećko Lisinac, Marko Podraščanin, Petar Krsmanović, Aleksandar Okolić
Przyjmujący: Uroš Kovačević, Marko Ivović, Nemanja Petrić, Lazar Ćirović
Libero: Neven Majstorović, Nikola Peković

 

WYNIKI I TERMINARZ ME SIATKARZY 2019