Polski skoczek zakończył karierę, by zostać... strażakiem

Zimowe
Polski skoczek zakończył karierę, by zostać... strażakiem
fot. PAP

Były członek polskiej kadry młodzieżowej w skokach narciarskich zakończył sportową karierę, aby zostać strażakiem. - Skakałem jedenaście lat i w skokach czuję się spełniony. Z moją genetyką, a więc budową kończyn dolnych, kości udowych czy stawów skokowych i tak osiągnąłem dużo. Teraz realizuję marzenia, na które bardzo długo pracowałem - powiedział były skoczek juniorskiej kadry narodowej Szymon Pawłowski.

Pawłowski w latach 2017/2019 wziął udział w szesnastu zawodach FIS Cup, jednak nie zakwalifikował się do startu w Pucharze Kontynentalnym. Skoczek ostatni raz w zawodach wystąpił podczas styczniowych zawodów FIS Cup w Zakopanem, gdzie na Wielkiej Krokwi dwukrotnie zajął miejsca się w szóstej dziesiątce. Zawodnik z Buczkowic pełnił również rolę przedskoczka podczas polskich konkursów z cyklu Pucharu Świata.

 

- Po zakończeniu kariery, co miało miejsce w marcu, przyłożyłem się do przygotowań do egzaminu maturalnego. Bez dobrych wyników nie miałbym szans, aby dostać się na warszawską uczelnię. Dodatkowo, od kwietnia do czerwca ciężko trenowałem pod kątem czekających mnie testów sprawnościowych. Jeździłem też do stolicy, żeby załatwić wszystkie formalności związane z procesem rekrutacji - opowiedział Pawłowski dziennikarzom serwisu Skijumping.pl.

 

- Przeszedłem sprawdziany fizyczne, psychologiczne, a następnie dowiedziałem się o tym, iż zostałem przyjęty na uczelnię. Od lipca cały czas przebywam na poligonie w Puszczy Kampinoskiej - dodał.

 

Pawłowski nie jest pierwszym skoczkiem, który zdecydował się zakończyć karierę sportową w młodym wieku. W przeszłości na podobny ruch zdecydował się inny zawodnik, uczestnik mistrzostw świata juniorów, Dominik Kastelik.

JA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie