Selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Rosji zrezygnował!

Siatkówka

Trener reprezentacji Rosji siatkarek Wadim Pankow wysłał do federacji prośbę o zwolnienie go z zajmowanego stanowiska z przyczyn zdrowotnych. Włodarze rosyjskiej siatkówki przychylili się do tego wniosku. Siatkarki Sbornej mają za sobą nieudany start w mistrzostwach Europy 2019.

Rosjanki miały walczyć o medale na tegorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu. Drużyna prowadzona przez trenera Pankowa wypadła jednak poniżej oczekiwań. Sygnałem ostrzegawczym była już grupowa porażka 2:3 z Niemkami, a ostatnim meczem turnieju był dla tej ekipy przegrany 1:3 ćwierćfinał z Włoszkami. Jak się okazało, było to również ostatnie spotkanie w selekcjonerskiej kadencji Pankowa, który prowadził Sborną od 2018 roku.
 
– Otrzymaliśmy od Wadima Pankowa prośbę o zwolnienie go ze stanowiska. Federacja spełniła to żądanie. Życzymy mu zdrowia i wszystkiego najlepszego. Oczywiście nie wszystko poszło zgodnie z planem, ale gdy Wadim był na stanowisku trenera, było też dużo dobrego. Pankow pozostanie w kadrze trenerskiej Wszechrosyjskiej Federacji Siatkówki (ВФВ), najprawdopodobniej jako trener zespołów młodzieżowych – powiedział sternik rosyjskiej siatkówki Stanisław Szewczenko.
 
Wcześniej pod wodzą trenera Pankowa Rosjanki zajęły 8. miejsce w mistrzostwach świata 2018. W obecnym sezonie wygrały rozgrywany w Kaliningradzie turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich i wywalczyły kwalifikację do Tokio. 
 
Rosjanki wystąpią w zbliżającym się Pucharze Świata (14–29 września). W Japonii drużynę ma poprowadzić dotychczasowy asystent selekcjonera – Sergio Buzato. 
 
W załączonym materiale wideo skrót meczu 1/4 finału ME siatkarek Włochy – Rosja 3:1.
RM, Polsat Sport, volley.ru

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze