El. Euro 2020: Ronaldo ustanowił kolejny rekord. Pobije następny?

Cztery gole strzelone przez Cristiano Ronaldo w meczu z Litwą (5:1), pozwoliły pobić mu kolejny rekord. Jednak patrząc na formę Portugalczyka z pewnością myśli już o następnym wielkim osiągnięciu, które wydaje się być w jego zasięgu.

Portugalczycy długo męczyli się w swoim wtorkowym, wyjazdowym meczu na Litwie. Co prawda Ronaldo dał gościom prowadzenie już w 7. minucie z rzutu karnego (był to jego 90. gol w narodowych barwach), ale dwadzieścia minut później wyrównał były zawodnik m.in. Lechii Gdańsk Vytautas Andriuskevicius.

Remis utrzymywał się do 61. minuty, kiedy Ronaldo znów wziął sprawy w swoje ręce i zdobył kolejne trzy gole w ciągu kwadransa. Gdy został zmieniony w 78. minucie, w Wilnie oklaskiwali go nawet kibice gospodarzy.

34-letni gwiazdor Juventusu aktualnie jest najskuteczniejszym strzelcem mistrzostw Europy, biorąc pod uwagę również mecze eliminacyjne. Zgromadził 34 gole, a w samych eliminacjach jego dorobek wynosi 25 goli, co jest rekordowym osiągnięciem. Pochodzący z Madery piłkarz zdystansował w tej klasyfikacji Irlandczyka Robbiego Keane’a, który zdobył 23 bramki.

CR7 zdobywając cztery gole w stolicy Litwy, zbliżył się do najlepszego strzelca wszech czasów, jeśli chodzi o występy reprezentacyjne. Ronaldo mający w tej chwili 93 trafienia w drużynie narodowej goni Irańczyka Alego Daei. Były napastnik m.in. Bayernu Monachium oraz Herthy Berlin strzelił dla Iranu aż 109 goli.

Ronaldo w narodowych barwach debiutował 20 sierpnia 2003 roku. Dotychczas wystąpił w 160 meczach.